• 06/07/2022 06:31

Litva zvažuje zavedení omezení. Neočkovaní nebudou smět cestovat?

Stránka navštívena: 4233
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 8 Sekund
Litva následuje příklad Francie a chystá se zavést omezení pro neočkované osoby a osoby bez negativního výsledku testu na koronaviry. Litevská vláda se chce projektem zabývat ve středu 11. srpna. Předpokládaná ustanovení zahrnují také zákaz používání veřejné dopravy pro neočkované osoby. Ve Vilniusu proběhla velká demonstrace proti vládním myšlenkám.
Litevské úřady chtějí například ve Francii zavést omezení pro neočkované osoby i pro ty, kteří nevykazují negativní výsledek testu na koronavirus. Mezi omezená místa patří velkoformátové obchody, zdravotní střediska (kromě nezbytných návštěv), kavárny, restaurace a další zábavní podniky, kosmetické salony a také veřejná doprava.

Statistiky ukazují, že naprostá většina pacientů s Covid -19 v našich nemocnicích není očkována, jedná se o neočkovanou pandemii – uvedl litevský ministr zdravotnictví Arūnas Dulkys, citovaný pro portál lrt.

Litevské úřady prohlašují, že po předložení covid pasu bude možné zůstat ve výše uvedených místnostech bez roušek. Zavádění omezení je třeba rozdělit na etapy. V první fázi se tak stane prostřednictvím usnesení vlády a plná verze omezení by vstoupila v platnost 13. září. První část omezení by zároveň souvisela s počtem lůžek, které jsou k dispozici pacientům s covidem.

10. srpna, se konala demonstrace, které se zúčastnilo několik tisíc Litevců. Obyvatelé protestovali proti vládní myšlence omezení. Objevila se historická srovnání s nacistickým Německem, nastolila se také otázka rozdělení občanů do kategorií a demonstranti postavili improvizovanou šibenici. Podle vilniuské policie se protestů zúčastnilo asi 5 000 lidí.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %