Rekordní sezóna na letiště v Brně a slibná zimní sezóna

Brněnské letiště poprvé překonalo milník počtu odbavených cestujících za prvních deset měsíců.  664 tisíc cestujících je důsledek velkého množství chartrů, z velké části dílo cestovní kanceláře Čedok a páru pravidelných linek. Počet cestujících dokázal překonat rekordní rok 2011, kdy skrze letiště prošlo 558 tisíc cestujících. K nejvíce vytíženým měsícům patří červenec a srpen. Od června do září bylo odbaveno přes půl milionu cestujících, co je nárust

mapa destinací dostupných z Brna pravidelnými a charter linkami. Autor Letiště Brno, Tuřany

o 47% oproti loňskému roku.

Mezi nejoblíbenější destinace po Londýnu následující Antalya, Burgas, či letoviska Marsa Alam, Hurghada v Egyptě.

„Tato sezóna pro nás byla po všech stránkách rekordní a náročná. Těší nás, že se na Tuřanské letiště vrátil předcovidový ruch a cestující si mohli do syta užít možnosti podívat se z Brna do desítek různých destinací. To se během letních měsíců jednoznačně projevilo na cestovatelském náporu, na který jsme se snažili co nejlépe připravit. Rekordy padaly v červenci i v srpnu, kdy bylo v obou měsících odbaveno zhruba 160 tisíc cestujících. Nicméně velmi slušný zájem zaznamenáváme i v závěru sezóny. V září jsme odbavili přes 113 tisíc cestujících a současně jsme v průběhu tohoto měsíce překročili hranici 600 tisíc cestujících“ uvedl Radek Lang, Vedoucí úseku Přepravní provoz LETIŠTĚ BRNO a.s. s tím, že přestože většina sezónních letů skončila svůj provoz během září, ve druhé polovině října se cestující stále ještě mohli podívat do egyptských letovisek a na Tenerife, přičemž linky do Hurghady a Marsa Alam budou v provozu až do konce listopadu.

Destinací s největším počtem odbavených cestujících během letošního roku byl jako již tradičně Londýn. Tuto celoroční pravidelnou linku do Stanstedu ke konci října využilo přes 95 tisíc cestujících. Pomyslnou druhou příčku v oblíbenosti obsadila egyptská Marsa Alam, následovala turecká Antalya, egyptská Hurghada a bulharský Burgas. „Z dostupných informací víme, že by se nabídka letů z brněnského letiště mohla nadcházející léto velmi podobat té letošní, kdy se létalo do 29 destinací. Příští rok tedy vyhlížíme s optimistickým očekáváním a věříme, že chuť využít k cestování leteckou dopravu z moravské metropole se nebude ani v budoucnu nijak odchylovat od současného pozitivního trendu,“ uzavřel Radek Lang.

Foto © Neos

Historicky první ryze dálkové spojení z tuřanského letiště a další novinky

Brněnské letiště v zimě také čeká jedna velká premiéra. A to v podobě historicky první dálkové linky, která poprvé odletí do thajského letoviska Phuket před koncem roku, 19. prosince. Linka provozována leteckým dopravcem Neos Airlines ve spolupráci s cestovní kanceláří Čedok bude operována jednou týdně. Cestující bude převážet Boeing 787-9 Dreamliner s celkovou kapacitou až 359 míst.

Mezi další novinky nadcházející letní sezóny z řad charterových letů bude patřit egyptská Marsa Matrouh, Kypr, či Dalamán na Egejské riviéře v Turecku.

TZ, redakce ; Foto Letiště Brno, Tuřany

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Rekordní sezóna na letiště v Brně a slibná zimní sezóna

  1. Rekordní sezóna na letiště v Brně a slibná zimní sezóna – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 14/11/2023 at 13:15

    […] Continue reading Rekordní sezóna na letiště v Brně a slibná zimní sezóna at Transport Minute… […]

Comments are closed.

%d