• 27/05/2022 05:28

Kolumbijská Avianca se spojí s nízkonákladovou Viva

ByAdmin

Kvě 2, 2022 , , ,
Stránka navštívena: 58
0 0
Doba čtení příspěvku:55 Sekund

Vlajkový dopravce Avianca souhlasil se sloučením s Viva, další z nejdůležitějších kolumbijských komerčních leteckých společností se spojí, při zachování samostatné značky a strategií, uvedly v pátek firmy. Ekonomické sjednocení společností pod jednu holdingovou skupinu je zaměřeno na podporu leteckých společností uprostřed globální průmyslové krize v důsledku pandemie COVID-19. „Většinoví akcionáři obou leteckých společností společně oznamují, že Viva bude součástí Avianca Group International Limited (Avianca Group), zatímco zakládající člen Viva Declan Ryan se připojí k představenstvu nové skupiny a přinese veškeré své odborné znalosti v oblasti letectví,“ uvedly společnosti v společné prohlášení.

Případná kontrola operací společnosti Viva v Kolumbii a Peru ze strany Avianca Group bude podléhat schválení regulátorů v obou zemích. Jakmile se aerolinky připojí, zachovají si svou vlastní značku a obchodní strategie. Avianca dokončila restrukturalizaci na konci roku 2021, která jí umožnila vymanit se z bankrotu podle kapitoly 11. Letecká společnost má více než 110 letadel s přibližně 12 000 zaměstnanci.

Viva, která si vybudovala reputaci jako nízkonákladová letecká společnost v Kolumbii a Peru, má 22 letadel a přibližně 1200 zaměstnanců. V jižní Americe, tak půjde o jednu z největších společností.

foto Avianca

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %