• Út. Srp 16th, 2022

Pravicoví extremisté zaútočili na regionální vlak ve stanici Glauchau

Stránka navštívena: 166
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 9 Sekund

Skupina pravicových extremistů v neděli zaútočila kameny mimo jiné na nádraží v Glauchau (Sasko).

Podle informací médií se jednalo o regionální vlak na lince RB 30, který vezl demonstranty z Drážďan, kteří byli na cestě do Zwickau na protest proti pochodu pravicových extremistů. Útok převážně maskovaných útočníků natočili spolucestující z vlaku.

Podle policie bylo do vazby vzato 37 lidí z pravicového tábora. Dvě osoby utrpěly lehká zranění a jedna osoba těžká. Úředníci vyšetřují vážné narušování veřejného pořádku, používání poznávacích značek protiústavních organizací a ublížení na zdraví.

Útočník v Glauchau ukázal Hitlerův pozdrav, další měl opasek s hákovým křížem, uvedl mluvčí. Podle federální policie byla stanice uzavřena na dobrých 40 minut.

Předtím se na hlavním nádraží v Chemnitzu házely lahve. Demonstranti, kteří byli na cestě na shromáždění Třetí cesty, chtěli nastoupit do vlaku. Policie je zadržela, protože vlak už byl obsazen protidemonstranty, uvedla federální policie.

Na Twitteru bylo kritizováno nasazení policie, která z pohledu některých uživatelů nevykazovala dostatečnou přítomnost na nádražích. Mluvčí federální policie uvedl, že takovým útokům nelze zabránit. “Nemůžeme být přítomni na všech nádražích, jinak bychom na skutečné umístění už neměli sílu.”

DPA, Federální Policie

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  Provoz vlaků v Praze zkolaboval na hlavním nádraží, v Chuchli hoří