• Pá. Srp 19th, 2022

airBaltic si pronajímá B737 včetně posádky od Ukraine International Airlines

foto UIA
Stránka navštívena: 141
0 0
Doba čtení příspěvku:2 Minut, 10 Sekund

Lotyšská letecká společnost airBaltic oznámila, že si pronajme jeden úzkotrupý Boeing 737-900ER. Letadlo patří ukrajinskému vlajkovému dopravci – Ukraine International Airlines. Lotyšská vlajková loď hledá možnosti podpory ukrajinských linií, které ukončily činnost kvůli ruské vojenské invazi na Ukrajinu. Letadlo a jeho posádka budou létat v rámci sítě airBaltic od 1. května 2022.

Během posledního měsíce společnost airBaltic podepsala několik partnerství s dalšími dopravci, aby řešila provozní problémy vyplývající z rostoucí poptávky po letecké dopravě. Airbusy A220 lotyšského dopravce začaly před pár týdny létat pro skandinávské aerolinky SAS, které se potýkají s nedostatkem zaměstnanců. A220 airBaltic najdete začalo také létat do Polska na letech SAS z Kodaně do Krakova.
Wet-leasing neboli ACMI (Aircraft, Crew, Maintenance and Insurance) je termín specifický pro letecký průmysl a označuje pronájem letadla letecké společnosti s posádkou za účelem servisu letadla, kokpitu a posádky na palubě a pojištění. Pronájem v této formě může být pouze na jeden let, ale i celou řadu letů v řádu měsíců.

Boeing 737-900ER, který vlastní ukrajinská vlajková loď, a jeho posádka budou od 1. května krátkodobě provozovat lety lotyšského airBaltic. Generální ředitel AirBaltic Martin Gauss k novému partnerství řekl – Ukraine International Airlines je spolehlivým dlouhodobým partnerem airBaltic. V současné době je pro Ukrajince a jejich vnitrostátní letecké společnosti velmi těžké období. Dočasným pronájmem jejich letadel zajišťujeme i krátkodobou práci zaměstnancům aerolinek.

Ukrajinské aerolinky jsou za provoz lotyšského leteckého dopravce vděčné. Obchodní viceprezident letecké společnosti Sergej Fomenko řekl, že když UIA nemůže normálně létat, je důležité, aby se aerolinky mohly nějakým způsobem vrátit k provozním letům.

Rádi bychom poděkovali našemu velmi dobrému partnerovi a příteli, společnosti airBaltic, za to, že si vybral Ukraine International Airlines jako poskytovatele kapacity pro svou síť na bázi ACMI. Zejména nyní, kdy UIA dočasně nemůže provozovat lety na a z Ukrajiny, je takový akt mezinárodní letecké spolupráce velmi symbolický a důležitý. UIA jako certifikovaný dopravce IOSA (The IATA Operational Safety Audit Program) je připravena poskytovat vysoce kvalitní služby na trasách airBaltic, připustil Sergej Fomenko, viceprezident pro obchodní záležitosti Ukraine International Airlines.

AirBaltic se rozhodl pro krátkodobý pronájem dalšího letadla kvůli dopadu globálních problémů dodavatelského řetězce. V Číně, kde se vyrábějí hlavně součástky, se zavádějí restrikce a různá omezení, aby se zmírnil nárůst onemocnění koronavirem (Covid-19). Rozhodnutí lotyšských aerolinek umožňuje společnosti zajistit realizaci plánovaného letového řádu a také se lépe přizpůsobit intenzivní, první od roku 2019, letní sezóně letecké dopravy.

Podobné články k tématu  Norwegian zahájí tuto zimu sedm tras z Londýna. Lety na jaře do New Yorku

airBaltic je jasným zastáncem Ukrajiny a podporuje rozvoj obchodu v této zemi. Aerolinky začátkem tohoto měsíce zdůraznily, že letos se do Ruska nevrátí, ale že dopravce co nejdříve obnoví lety na Ukrajinu. Země představovala téměř 7 procent příjmu lotyšské letecké společnosti.

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi