Letadlo A350-1000ULR (MSN 707), první z 12 letadel objednaných společností Qantas, dokončilo svůj první let v Toulouse ve Francii. Letadlo, vybavené speciálním zkušebním vybavením, letělo tři hodiny a 43 minut a dosáhlo výšky mírně nad 41 000 stop (12 500 metrů). Letadlo pilotovala specializovaná posádka Airbusu pro zkušební lety.

Pro společnost Qantas Airways je vyvíjen letoun A350-1000ULR, který má poprvé v historii umožnit přímé lety mezi Sydney a New Yorkem a Londýnem – na vzdálenost téměř 10 000 námořních mil s dobou letu až 22 hodin. To je umožněno především integrací přídavné zadní střední nádrže (RCT) do konstrukce letadla, což dále zvyšuje výkon letadla a prodlužuje jeho dolet o 1 000 námořních mil.
Během prvního letu posádka provedla obecné kontroly výkonu letadla a otestovala novou architekturu palivového systému. Tím zahajuje dvouměsíční kampaň letových testů, jejichž cílem je certifikovat úpravy. Kromě toho bude certifikován i nový systém chlazení vzduchem v palubní kuchyni, který je vybaven lehčími a účinnějšími chladicími jednotkami pro velmi dlouhé lety. Důkladně bude otestováno také větrání a regulace teploty v kabině.
Po zkušebních letech bude MSN 707 modernizován podle komerčních specifikací společnosti Qantas.

Druhý A350-1000ULR, který bude vyroben pro Qantas a první, jehož dodání letecké společnosti je plánováno na duben 2027, je nyní v pokročilé fázi finální montáže a je připraven k vyjetí z lakovny v nadcházejících dnech. Poté bude následovat dokončení prémiového uspořádání kabiny pro čtyři třídy a instalace motorů.
A350-1000ULR je čtvrtou variantou pro cestující z nejprodávanější rodiny A350, která se připojuje k modelům A350-900, A350-900ULR a A350-1000. Tato letadla společně nastolila nové standardy v dálkové letecké dopravě, a to výrazným snížením spotřeby paliva a emisí uhlíku a novou úrovní komfortu cestujících.
Řadu osobních letadel brzy rozšíří zcela nový nákladní letoun A350F , který je rovněž v současné době ve vývoji u Airbusu, a jehož první let je plánován na konec tohoto roku.
Na konci dubna 2026 získala rodina letadel A350 1 579 objednávek od 68 zákazníků, přičemž více než 700 letadel létalo u 41 provozovatelů, převážně na dálkových linkách po celém světě.
Společnost Qantas si v rámci projektu Sunrise objednala 12 letadel A350-1000ULR, která jsou navržena tak, aby překonala jednu z posledních hranic v přímém cestování z Austrálie. Kromě toho má dopravce objednáno také 12 standardních letadel A350-1000 pro budoucí provoz napříč svou dálkovou sítí.













