Kvůli stavbě cyklostezky v Havířově čeká na řidiče omezení

Několik měsíců bude trvat stavba cyklostezky podél Národní třídy v centru Havířova. Po tu dobu se řidiči musí smířit s omezením, které se stavbou souvisí.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora Havířova: “Je to celkem náročná stavba, protože se nachází právě v centru města. Je realizovaná za velkého provozu, tady denně projede nějakých 15 až 20 tisíc aut. Je to v objemu 13 milionů korun a je to vcelku dlouhý úsek cyklostezky. Tím, že nám právě tady v centru města cyklostezky chybí, tak se je snažíme smysluplně vkládat a propojovat cykloprovoz v Havířově a i tím je ta stavba složitější. Navazujeme a pokračujeme na cyklostezku, kterou jsme realizovali v minulém roce, kde jsme propojoval centrum města a pokračovali jsme směrem na ulici Dlouhou. Teď z ulice Dlouhé ulice po Národní až po ulici 17. listopadu. Vlastně ten druhý hlavní dopravní proud, který tady v Havířově máme, chceme aby tady byla cyklostezka. Bude mít šířku 2 metry a věřím, že právě zbezpeční ten prostor. Právě se nacházíme vedle staveniště a poprosil všechny diváky, aby respektovali zábor části parkoviště pro právě staveniště. Bez toho se nedá stavba postavit. A aby byli ohleduplní vůči všem, kteří se tady pohybují, aby tady nedocházelo k nějakým nebezpečným situacím. V průběhu postupu prací, protože se jedná o dlouhý úsek, bude částečně zabrána třeba část komunikace. Tady bych taky požádal o ohleduplnost všechny občany, protože samozřejmě musíme zabezpečit i bezpečné pracovní prostředí pracovníkům realizujících stavební dílo cyklostezky. Provoz na Národní třídě nebude zásadně omezen, budeme realizovat cyklostezku za plného provozu s drobnými nuancemi u nějakých jednotlivých částí realizace cyklostezky.”
redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Kvůli stavbě cyklostezky v Havířově čeká na řidiče omezení

  1. Kvůli stavbě cyklostezky v Havířově čeká na řidiče omezení – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 30/10/2023 at 13:13

    […] Continue reading Kvůli stavbě cyklostezky v Havířově čeká na řidiče omezení at Transport M… […]

Comments are closed.

%d