Setra Icomu

Kraj Vysočina vyhlásil vítěze soutěží na Brodsko a Bystřicko

Nové smlouvy na deset let uzavře kraj Vysočina s novými vítězi soutěží. Krajskou dopravy na Vysočině je jasné, kdo a kde zajistí, pro řadu cestujících to může být příjemná zpráva. Náklady na veřejnou dopravu na Vysočině podle nových smluv budou za 994 milionů korun ročně.

Reklamy
Setra Icomu
foto ICOM

Havlíčkobrodsko zajistí ICOM transport, Bystřicko a Velkomeziřícsko Trado Bus ze skupiny ICOM transport. Žďársko vyhrál už v prosinci ZDAR, který má už uzavřenou smlouvu. V kraji zbývá doladit dopravu na Jihlavsku, Třebíčsku, Moravskobudějovicku, Pelhřimovsku a Humpolecku uvádí kraj.

Dopravci za deset let mají najet 26 milionů kilometrů za 994 milionů korun ročně. Pro kraj jde o největší zakázku v celé své historii. S novým rokem 2025 začnou jezdit dopravci podle nových jízdních řádů.  Kraj plánuje zlepšit krajskou dopravní obslužnost, tak aby se lépe dostali všude cestující. Všechny spoje linek zajištěných krajem budou součástí kompletního tarifu integrovaného systému Veřejné dopravy Vysočiny (VDV) . Na všech spojích, tak cestující mohou využít řady benefitu, které jim nabízí VDV a celý systém slibuje Martin Hyský, zastupitel Kraje Vysočina pověřený řízením strategických projektů.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One Reply to “Kraj Vysočina vyhlásil vítěze soutěží na Brodsko a Bystřicko”

Comments are closed.