» Domů » Bezpečnost » Korejci spoléhají na rotující sudy – nový typ zábradlí

Korejci spoléhají na rotující sudy – nový typ zábradlí

Nový typ konstrukce zábradlí pochází z Koreje. Otočné barelové prvky jsou navrženy tak, aby tlumily automobily a udržovaly je na správné cestě. Jihokorejská společnost ETI se specializuje na systémy bezpečnosti provozu a ve svém programu má systém mantinelů, který má v případě nárazu zachytit auta bezpečněji než konvenční tuhá svodidla.

Systém ETI spoléhá na masivní mantinely v horní a dolní části zábradlí, ale využívá plastové barelové prvky, které lze mezi nimi otáčet. Svisle uložené sudy jsou přímo seřazeny se středovou vzdáleností 70 centimetrů. Barely ze žlutého plastu jsou také pokryty reflexními fóliemi, což zvyšuje jejich viditelnost a lépe tak identifikuje trasu i ve tmě. V závislosti na dostupném prostoru jsou koše k dispozici o průměru 34,5 nebo 48 centimetrů. Konstrukce zábradlí je odpovídajícím způsobem silná. Výška vodicích prvků se pohybuje mezi 82 a 96 centimetry, v závislosti na verzi. To by mělo být schopné bezpečně zachytit osobní i nákladní automobily.

Auta jsou odvrácena

Skutečným vrcholem této konstrukce je přeměna kolizní energie na rotační energii, aby se zabránilo sekundárním kolizím a vzletovým nehodám. Tlumicí bubny se svou dobrou pružností a pružností by měly odnést hodně energie nárazovému vozidlu. Kvůli rotujícímu pohybu bubnů není vozidlo účastnící se nehody vyhozeno zpět do silnice, ale vedeno bokem po silnici. Toto má zabránit možným následným nehodám.

ETI také slibuje snadné a levné opravy, protože všechny prvky lze vyměnit individuálně podle potřeby.

 

Foto : © ETI

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes