• Pá. Srp 19th, 2022

KLM ruší více letních evropských letů

Stránka navštívena: 69
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 37 Sekund

KLM Royal Dutch Airlines se připojily k dalším významným evropským aerolinkám, které v létě omezily více letů kvůli nedostatku personálu na letišti Schiphol a na KLM, což způsobilo to, co popsala jako „neúnavný“ tlak. „Do 28. srpna každý den zrušíme 10 až 20 zpátečních letů do evropských destinací,“ uvedla letecká společnost v prohlášení zveřejněném 8. července 2022. „Cílem opatření KLM je obnovit provozní stabilitu, a tím zmírnit tlak na zaměstnance společností Schiphol a KLM,“ pokračuje prohlášení.

Bezprecedentní návrat poptávky po cestování spustil pro mnoho leteckých společností v tomto odvětví vlnu provozních výzev, které dále zhoršil nedostatek zaměstnanců. „Důrazně také omezíme prodej zbývajících míst na letech KLM a KLM Cityhopper do evropských destinací. Tím se uvolní prostor pro zákazníky, kteří jsou přerezervováni, pokud je jejich let zrušen,“ uvedla KLM v prohlášení. Letecká společnost dodala, že opatření doplní její stávající omezení prodeje, aby vyhovovala cestujícím, kteří musí být přerezervováni poté, co zmeškali let kvůli dlouhým bezpečnostním frontám na letišti Schiphol, a aby vyhověla omezením, která společnost Schiphol uvalila na počet místně nastupujících cestujících.

Rušení letů postihlo i další společnosti

Letecká společnost také přijímá opatření pro své nákladní operace, aby snížila tlak na obsluhující personál na zemi. Náklad již nebude rezervován a nakládán na lety KLM Cityhopper, zatímco volné balíky a poštovní pytle budou ukládány do kontejnerů pro mezikontinentální lety, aby se usnadnilo jejich nakládání. KLM však není jedinou evropskou leteckou společností, která v tomto letním období oznámila zrušení.

V červenci 2022 British Airways potvrdily, že od začátku srpna do konce října zruší více než 10 000 letů na krátké vzdálenosti, aby do svých letových řádů dostaly odolnost vůči pokračujícím výpadkům v celém odvětví. EasyJet a Lufthansa Group také ruší lety kvůli nedostatku personálu v leteckých společnostech, na letištích a v řízení letového provozu. Lufthansa zrušila během letošního léta asi 3900 letů, uvádí Bloomberg. Podle zprávy Bloomberg mluvčí Lufthansy uvedla, že nová zrušení, která do značné míry ovlivňují večerní lety, byla zaměřena na zabránění narušení dalších spojů.

Podobné články k tématu  Německo zvažuje další omezení. Přeprava pouze s certifikátem?
Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi