• Pá. Srp 19th, 2022

Iberia k použití SAF na několika dálkových letech

foto Iberia Airbus A350
Stránka navštívena: 139
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 3 Sekund

Ve snaze učinit mezinárodní cestování udržitelnějším bude španělský dopravce Iberia na některých svých dálkových letech používat Sustainable Aviation Fuel (SAF). Od 1.června 2022 uskutečnila Iberia svůj první dálkový let mezi Madridem a Washingtonem DC pomocí letadla Airbus A330-200 (registrace EC-MKI) částečně poháněného SAF. Biopalivo bylo vyrobeno z odpadu v rafinérii Petronor. 

Letecká společnost bude SAF používat také na linkách do Dallasu a San Francisca. Oba lety obsadí letouny Airbus A330-200. Použití biopaliv v těchto třech letech sníží podle aerolinky emise CO2 o 125 tun. V roce 2021 Iberia podepsala dohodu o spolupráci s Repsol, globální energetickou společností, s cílem učinit leteckou dopravu udržitelnější.  

„Letecký průmysl potřebuje řešení, jako je používání biopaliv, aby mohl pokračovat v procesu dekarbonizace, do kterého jsme se pustili,“ řekl Josu Jon Imaz, generální ředitel společnosti Repsol. „Závazek společností Repsol a Iberia nás staví do čela tohoto úsilí. Navíc upevňuje naši pozici multienergetické společnosti s cílem dosáhnout nulových čistých emisí do roku 2050, jako první letecké společnosti, která se zavázala k tomuto ambicióznímu cíli.“ 

Do roku 2024 si Iberia klade za cíl provozovat lety s využitím až 50 % SAF, „vyráběného v závodě Cartagena, jakož i syntetického paliva vyrobeného v závodě Petronor v Bilbau a využívajícího HVO (vodou upravený rostlinný olej) pro letištní servisní vozidla“. 

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  Testování všech turistů a cestujících na Kanárských ostrovech díky Covid-19