jednoosý návěs Schmitz pro přepravu autobusových karosérii. Foto ICOM Transport

ICOM pořídil nové jednoosé návěsy Schmitz, pro vozbu karoserií autobusů do Francie

14 ledna poprvé vyjel tahač s jednoosým návěsem Schmitz na nové lince z Holýšova do francouzského města Ligny s nákladem autobusové karoserie.

Reklamy
jednoosý návěs Schmitz pro přepravu autobusových karosérii. Foto ICOM Transport
jednoosý návěs Schmitz pro přepravu autobusových karosérii. Foto ICOM Transport

Novou linku Holýšov-Ligny, provozuje ICOM Transport pro svého dlouholetého zákazníka. Měsíčně by mělo jít o přepravu 80 karoserií s tímto nákladem uvádí ICOM. Společnost pořídila prozatím 3 nové jednoosé karoserie návěsy Schmitz. Jejich počet chce společnost navýšit podle zvýšení produkce výroby.

„Novinkou v našem vozovém parku jsou jednoosové návěsy Schmitz, které byly nakonfigurovány na míru této zakázce. Výhodou jsou nižší náklady za mýtné a snížení spotřeby nafty oproti klasickým tříosým návěsům“ vysvětluje Jiří Langr, vedoucí nákladní dopravy.

Přibližně v polovině ledna proběhnula zkoušební nakládka a testovací jízda, kde společnost vyzkoušela, jak bude probíhat jeho přeprava. Přepravu autobusových karoserií provádí už 5 let, které vozí z Holýšova do Neu-Ulm. Tam vozí karoserie autobusů Setra a další, pro které potřebuje speciální povolení. Do francouzské Ligny převáží karoserie pro autobusy Citaro. Tím dlouholetým zákazníkem je Daimler Buses France.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One Reply to “ICOM pořídil nové jednoosé návěsy Schmitz, pro vozbu karoserií autobusů do Francie”

Comments are closed.