Wärtsilä podpoří Carnival Corporation v oblasti dekarbonizace výletních lodí

Technologická skupina Wärtsilä a Carnival Corporation & plc podepsaly roční prodloužení smlouvy založené na výkonu, která platí od roku 2017. Smlouva, jejíž platnost měla vypršet v březnu 2029, bude nyní platná do března 2030. Řešení údržby, technické podpory, optimalizace a úspory paliva pro 57 výletních lodí v rámci globální flotily Carnival Corporation. Smlouva byla podepsána v říjnu 2023.

Reklamy
Costa Fortuna, jedna z výletních lodí flotily Costa Cruises. Foto © Carnival Corporation
Costa Fortuna, jedna z výletních lodí flotily Costa Cruises. Foto © Carnival Corporation

Optimalizací výkonu a účinnosti lodních motorů Wärtsilä se snižuje spotřeba paliva, což zase snižuje úrovně emisí skleníkových plynů. Program je považován za klíčový prvek strategie společnosti Carnival Corporation zaměřené na snižování emisí skleníkových plynů v rámci provozu flotily.

„Při prodlužování naší dohody se společností Wärtsilä zdůrazňujeme náš závazek snížit náš dopad na životní prostředí, protože usilujeme o čisté nulové emise do roku 2050,“ říká Riccardo Cordara, AVP Fleet Asset Management ve společnosti Carnival Corporation. “Partnerství a spolupráce s Wärtsilä jsou pro nás nesmírně důležité a oceňujeme trvalou podporu, kterou jsou schopni poskytnout.”

„Jsme rádi, že můžeme pokračovat a posílit naše dlouhodobé partnerství s Carnival Corporation prostřednictvím tohoto prodloužení smlouvy. Wärtsilä může využít svých rozsáhlých zkušeností, svých vlastních odborných znalostí a inovativního přístupu k podpoře údržby k optimalizaci výkonu a efektivity. Výsledek je prospěšný nejen pro plavby, ale i pro životní prostředí jako celek,“ říká Andy Dickinson, ředitel PBL ve Wärtsilä.

Kromě plánovaných a neplánovaných náhradních dílů zahrnuje dohoda Wärtsilä technické poradenství pro generální opravy, technické audity, školení posádky, monitorování zařízení, technickou podporu a jako první v oboru přizpůsobený program úspory paliva.

Carnival Corporation & plc je největší globální společnost zabývající se výletními plavbami a patří mezi největší společnosti zabývající se rekreačním cestováním s portfoliem výletních linek světové třídy – AIDA Cruises, Carnival Cruise Line, Costa Cruises, Cunard, Holland America Line, P&O Cruises (Austrálie), P&O Plavby (UK), Princess Cruises a Seabourn.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One thought on “Wärtsilä podpoří Carnival Corporation v oblasti dekarbonizace výletních lodí

Comments are closed.

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading