I/19 v Drhovicích je opět průjezdná

redakce

Silnice I/19 v Drhovicích u Tábora, kde poslední měsíc stále probíhala oprava vozovky, je opět průjezdná bez výraznějších omezení.

Oprava téměř 3 kilometry dlouhého úseku I/19 mezi obcemi Drhovice a Oltyně byla zahájena v první polovině září a probíhala za úplné uzavírky komunikace ve směru na Tábor. Během provádění stavebních úprav došlo ve zmíněném úseku k obnově asfaltového souvrství silnice, tedy obnově už nevyhovujícího povrchu komunikace, opravě svodidel a dopravního značení, výškové úpravě sjezdů, křižovatek, úpravě propustků a k pročištění příkopů.

Od 11. 11. oprava silnice probíhala už jen na území obce Drhovice. Zde ale pouze za částečné uzavírky hlavního tahu, kdy byla doprava v místě prací vedena jedním jízdním pruhem kyvadlově. Nyní už je i komunikace v obci průjezdná oběma jízdními pruhy. Pro Ředitelství silnic a dálnic prováděla stavební úpravy společnost Metrostav Infrastructure a.s. za cenu 47 mil. Kč bez DPH.

Foto ŘSD

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Next Post

ŘSD chce zahájit stavbu D1 u Přerova letos před Vánocemi

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) chce zahájit stavbu posledního úseku dálnice D1 u Přerova ještě před vánočními svátky. Na twitteru to dnes oznámil ředitel ŘSD Radek Mátl. Začít stavět se může díky tomu, že ministr dopravy Martin Kupka (ODS) tento týden po projednání šesti podaných rozkladů potvrdil stavební povolení pro […]