» Domů » Městská doprava » Bavorsko ruší povinnost nosit roušky v autobusech a vlacích

Bavorsko ruší povinnost nosit roušky v autobusech a vlacích

ilustrační foto BVG

V Bavorsku bude od 10. prosince zrušena povinnost ochrany úst a nosu v místní hromadné dopravě.

To už vzhledem k současné stabilní infekční situaci podle informací z vládních kruhů není vhodné. Od 10. prosince by mělo být pouze jedno doporučení nosit roušky. Tím se Bavorsko stává první spolkovou zemí, na kterou povinnost spadá. Ministři zdravotnictví spolkové a zemské vlády v pondělí nenašli jednotný kurz pro povinnost nosit roušky v autobusech a vlacích.

Návrh na zrušení v Bavorsku prý pochází od ministra zdravotnictví Klause Holetschka a vychází z iniciativy premiéra Markuse Södera (oba CSU), uvedla DPA. V Bavorsku je počet koronavirů dlouhodobě nejnižší z celého Německa a postupuje se na příkladu Rakouska. Osobní odpovědnost v budoucnu poroste.

Kvůli ochraně před přenosem infekcí koronavirem se Bavorsko, stejně jako další spolkové země, rozhodlo v dubnu 2020 nosit na veřejnosti ochrany úst a nosu. S ústupem počtu závažných koronavirů byla povinnost postupně rušena. Místní veřejná doprava, kde jsou často davy v autobusech a vlacích a fyzický kontakt mezi cestujícími, je stále jednou z posledních veřejných situací, kdy jsou roušky v Bavorsku povinné.

Povinnost nosit roušky v místní hromadné dopravě byla vždy předmětem sporu ve veřejné diskusi, včetně státní politiky. V poslední době Svobodní voliči vehementně vedli kampaň za rychlé zrušení a trvali na dobrovolnosti pro občany. Lékaři jsou naopak toho názoru, že požadavek na roušky by měl zůstat nebo dokonce být rozšířen, protože zakrytí úst a nosu chrání nejen před přenosem koronavirů, ale také před dalšími virovými onemocněními, jako jsou viry chřipky v současné době cirkulující nebo děti s RS virem. Bohužel dlouhodobé nošení také snižuje obranyschopnost organismu každého jedince doplňuje DPA. 

Před týdny Söder naposledy zmínil polovinu prosince nebo začátek příštího roku jako představitelná data – za předpokladu, že čísla korony zůstanou „přiměřeně stabilní“ a že do té doby nebudou žádné nové mutace. Vzhledem k tomu, že 9. prosince končí platnost současného bavorského nařízení o ochraně před infekcemi, které dříve upravovalo i povinnost nosit roušku v místní dopravě, bylo nutné nové nařízení. Zatímco spolkové země mohou samy rozhodnout, zda je maska ​​v místní dopravě povinná, za dálkovou dopravu zodpovídá federální vláda. Podle současného spolkového zákona o ochraně proti infekcím jsou tam roušky povinné do dubna 2023. Bavorská zemská vláda dlouho kritizovala, že požadavek na roušky v letadlech byl zrušen, ale stále platí pro přepravu na dlouhé vzdálenosti.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes