• 04/07/2022 02:12

Wizz Air chce provozovat nákladní lety do USA

Airbus A330-243F HA LHU Maďarské vlády
Stránka navštívena: 3058
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 14 Sekund

Maďarské nízkonákladové aerolinky požádaly 18. ledna 2022 o povolení k provozování pravidelných nákladních letů do Spojených států amerických. Dopravce požádal Ministerstvo dopravy Spojených států (DOT) o získání potřebných povolení.

Podle dokumentů připojených k žádosti Wizz Air, ke kterým se dostala rumunská služba BoardingPass, by aerolinky provozovaly nákladní lety nákladním letadlem Airbus A330. Dotyčné letadlo, registrované jako HA-LHU, provozuje Wizz Air (certifikované maďarskou leteckou společností), ale vlastní maďarská vláda.

Airbus A330-200F s touto registrací zakoupilo maďarské ministerstvo zahraničních věcí a obchodu v roce 2020. Stroj v prvním období prováděl lety pro specializovanou společnost katarského dopravce Qatar Airways Cargo. Letoun byl stažen z letového provozu 16. července loňského roku a poté až do 21. července parkoval na technické základně na letišti Hamad v Dauhá, poté byl přesunut a poprvé se objevil na letišti Ference Liszta v Budapešti.

Provozovatelem letadla bude Wizz Air a volný nákladový prostor ve stroji bude na trhu prodávat specializovaná makléřská společnost. Když letadlo nebude plnit vládní úkoly, bude schopno generovat příjem. Jednou z výhod zavedení letadla do civilního rejstříku je usnadnění získání potřebných povolení k přistání a přeletu, zejména na Dálném východě.

Trasy, na kterých chce maďarský nízkonákladový dopravce létat, nebyly uvedeny. Pokud od ministerstva dopravy obdržíte regulační souhlas k provozování letů do USA zahraničním leteckým dopravcem, lety budou moci létat na jakékoli trase mezi USA a EU.

V minulosti Wizz Air provozoval tento letoun na nákladních letech mezi maďarskou metropolí a zeměmi jako Čína, Tunisko, Arménie, Kazachstán, Ghana, Mongolsko a Portugalsko.

foto Planephotos.net
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %