foto: Boeing Media

Honeywell oznamuje novou technologii etanolu do tryskového paliva

Technická firma Honeywell International Inc. zavede technologii, která by mohla zvýšit dodávky leteckého paliva s nízkým obsahem uhlíku vyrobeného z etanolu, uvedla společnost v pondělí 10.10.2022, když Bidenova administrativa .požaduje leteckého průmyslu ke snížení emisí. Technologie společnosti Honeywell může zvýšit efektivitu výroby udržitelného leteckého paliva (SAF) a snížit náklady. Letecký sektor je považován za jeden z nejobtížněji dekarbonizovatelných, protože palivo nelze snadno nahradit jinými druhy energie. Rafinérie ropy se snaží zvýšit produkci SAF, aby se pokusily snížit emise.

Reklamy

“Jak se poptávka po SAF zvyšovala, hledali jsme různé způsoby, jak ekonomicky vyrobit více SAF, které firmy mohou přijmout ve velkém měřítku a vyrábět tak, aby nahradily významné části tryskových a dieselových motorů,” Kevin O’Neil, řekl senior business leader pro obnovitelná paliva ve společnosti Honeywell UOP. Společnost tvrdí, že v závislosti na typu použité suroviny etanolu může její technologie snížit emise skleníkových plynů o 80 % na základě celkového životního cyklu ve srovnání s tryskovým palivem na bázi ropy. Etanol se vyrábí především z kukuřice ve Spojených státech.

Závody SAF využívající technologii Honeywell lze modularizovat mimo pracoviště, což umožňuje nižší náklady a rychlejší a méně pracně náročnou instalaci, uvádí se v tiskové zprávě společnosti. Prostřednictvím tohoto přístupu mohou výrobci vybudovat novou kapacitu SAF o více než rok rychleji než tradiční konstrukce, uvádí zpráva. Nová technologie by také umožnila rafineriím ropy a dalším výrobcům paliv přeměnit současná nebo nečinná zařízení na výrobní závody SAF.

V září 2021 zahájila Bidenova administrativa úsilí o zvýšení produkce na nejméně 3 miliardy galonů SAF ročně do roku 2030 a dostatek SAF do roku 2050 „k pokrytí 100 % poptávky po leteckém palivu, která se v současnosti odhaduje na přibližně 35 miliard galonů ročně. rok.” Nedávný zákon o snižování inflace, návrh zákona o klimatu, který zahrnuje pobídky pro paliva s nižším obsahem uhlíku, pravděpodobně také urychlí poptávku po surovinách SAF. Mnoho výrobců se rozhodlo vyrábět udržitelné letecké palivo ze surovin s nižší intenzitou uhlíku, jako je tuk a živočišný tuk.

foto: Boeing Media

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém