Hamburger Hochbahn AG, provozovatel metra v hanzovním městě, pověřil skupinu železničních technologií Alstom přeměnou svého vozového parku DT5 na automatizovaný provoz metra.

Přestavba vozidel má být provedena ve dvou krocích. Do konce roku 2023 bude v Hamburku nejprve přestavěno, otestováno a uvedeno do provozu šest prototypů, než v roce 2024 začnou práce na dalších 157 vlacích. Sériová přestavba, která bude probíhat v závodě Alstom v Salzgitteru v Dolním Sasku, kde by měla být dokončena na podzim 2027. Podle Alstomu bude všech 163 vozidel v budoucnu využívat signalizační systém, který využívá komunikaci mezi vozidlem a traťovým zařízením pro provoz vlaků a řízení vlaků.

„Projektem U-Bahn 100 vytváříme pro naše cestující nabídku, která je nepřekonatelná: každých 100 sekund jezdí metro – přesné, spolehlivé, ekologické a dostupné prakticky kdykoli,“ řekl šéf Hochbahn Henrik Falk. Přeměnou vozového parku metra DT5 na technologii CBTC přispívá Alstom dále k digitalizaci místní dopravy v Hamburku, dodal prezident regionu DACH ve společnosti Alstom, Müslüm Yakisan.

Automatika bude zpočátku uvedena do provozu na úsecích linek U2 a U4. Strojvedoucí vlaků by v budoucnu zasahovali během jízdy pouze v případě potřeby. Pro digitalizaci hamburské železniční dopravy bude Alstom v budoucnu dodávat také vlaky S-Bahn, které již budou z výroby vybaveny pro automatizovaný provoz. Loni byla podepsána smlouva s S-Bahn Hamburg.

foto Hochbahn

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém