FDP navrhuje nahradit strojvedoucí AI. Můžou za to stávky odborů GDL

S ohledem na stávku strojvedoucích chce FDP v průběhu příštích let postupně nahradit strojvedoucí Deutsche Bahn umělou inteligencí.

Reklamy
Foto © Deutsche Bahn AG / Volker Emersleben

Jak uvádí Bild (páteční vydání) s odkazem na odpovídající poptávkový dokument, strana usiluje o 20procentní míru automatizace pro vlaky Deutsche Bahn během příštích 15 let. To je v souladu s „ambiciózními a rozumnými ekologickými cíli Deutsche Bahn“, řekl mluvčí pro dopravní politiku parlamentní skupiny FDP Bernd Reuther. Vlaky by tak mohly být v budoucnu využívány autonomně, a tedy flexibilněji a efektivněji, aniž by se museli spoléhat na strojvedoucí.

„Je to také důležitý krok v reakci na rostoucí potřebu mobility s ohledem na nedostatek kvalifikovaných pracovníků v dopravním sektoru,“ dodal politik FDP. Jednání odborů, které se odmítají účastnit jednání s vedením dopravce by se tímto částečně eliminovala v riziko úplného zastavení provozu a škodám, které tím vzniknou, jak dopravci, tak samotnému státu. Podobně by měli uvažovat i jiné země, kde mají odbory velké slovo míní. Reuther.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One Reply to “FDP navrhuje nahradit strojvedoucí AI. Můžou za to stávky odborů GDL”

Comments are closed.