Etihad oživí své A380

Letecká společnost Etihad Airways se sídlem v Abu Dhabi ve Spojených arabských emirátech (SAE) oznámila plány na uvedení čtyř svých letadel Airbus A380 zpět do provozu v reakci na poptávku po letecké dopravě v celé její cílové síti.

Letecká společnost uvedla, že první z plánovaných čtyř A380 bude zpět v provozu do léta 2023. Před vypuknutím COVID-19 měla 10 letadel, z nichž všechny jsou nyní uloženy buď na španělském letišti Teruel (TEV) nebo v Tarbes. –Letiště Lourdes–Pyrénées (LDE) ve Francii. Letouny byly přesunuty do TEV nebo LDE na různých místech do roku 2021. Nyní Etihad Airways plánuje kyvadlovou dopravu svých A380 mezi mezinárodním letištěm Abu Dhabi (AUH) a londýnským letištěm Heathrow (LHR).

The Residence, foto Etihad Airways

Nejluxusnější A380

Čtyři letadla, která Etihad vrací, budou vybavena nejluxusnějšími kabinovými třídami aerolinek, včetně The Residence.

Podle dopravce je každý z dvoupatrových tryskáčů vybaven devíti apartmány, 70 Business studii a 405 sedadly Economy Smart, z nichž 80 je Economy Space. Devět apartmánů se prodává jako The Residence: třípokojové apartmá na palubě letadla. Apartmá má vyhrazenou ložnici, koupelnu a obývací pokoj. Zákazníci si budou moci zarezervovat The Residence od března 2023. Od října 2023 budou „všechny služby LHR nabízet kajuty první třídy pro náročnější hosty“.

Cestovatelům, kteří hledají méně okázalý zážitek, mezitím letenky první třídy a business třídy umožní přístup do The Lobby, salonku a baru s obsluhou mezi dvěma třídami ve druhém patře Airbusu A380. Tyto třídy jsou také přítomny na letadlech Airbus A380 letecké společnosti, které zůstávají odstavené (prozatím).

V červenci 2022 společnost Etihad Airways oznámila zisk za první pololetí 2022 ve výši 296 milionů USD, což je první kladný výsledek za šest let. Tony Douglas, generální ředitel (CEO) skupiny Etihad, tehdy poznamenal, že letecká doprava „se v roce 2022 rozmohla“, což letecké společnosti umožnilo zlepšit její výsledky. Douglas dodal: „Naše výsledky by nebyly možné bez tvrdé práce a odhodlání celé rodiny Etihad a nyní se zaměřujeme na pokračování této dynamiky i ve druhé polovině roku.“

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →