Podoba nových A350-900 dodávaných od roku 2024. Emirates, foto Emirates

Podoba nových A350-900 dodávaných od roku 2024. Emirates, foto Emirates

Emirates vrhá svůj zrak na Darwin, jako na nový přírůstek na globální mapu dopravce v Perském zálivu a na jednu z několika nových tras pro nadcházející flotilu letadel Airbus A350. „Stále říkám svým chlapům, že se musíte na Darwina dívat vážněji,“ komentoval minulý pátek prezident Emirates Sir Tim Clark během mediální diskuse u kulatého stolu v Melbourne.

Reklamy

A zatímco Top End postrádá dostatek obyvatel k naplnění Boeingu 777, natož obou palub Airbusu A380, Clark se domnívá, že by se dobře hodil pro středně velký A350, z nichž první má být dodán Emirates v polovině roku 2024. “Myslím, že s A350-900 má předpoklady být velmi dobrým letadlem pro obsluhu trhů jako Darwin,” řekl. Darwin “nebyl tak silný nebo robustní jako Sydney, Melbourne a Brisbane,” dodal Clark, “ale teď je tu pohyb… Myslím, že se musíme podívat na to, jak bychom se tam dostali a co bychom s tou operací udělali.”

Seznam australských destinací Emirates zahrnuje Sydney, Melbourne, Brisbane a Perth, ačkoli lety do Adelaide zůstávají od vypuknutí pandemie v roce 2020 pozastaveny. Nicméně vzhledem k tomu, že Emirates nelétá do Canberry se 450 000 obyvateli, natož s 1,4 miliony Adelaide, rozhodnout se pro Darwina a jeho 150 000 obyvatel se zdá daleko od samozřejmého kroku.

Singapore Airlines již spojují Darwin se zbytkem světa přes Singapur, se svým Boeingem 737 MAX, který se dostal za pět hodin k Red Dot.

Výbava A350 je nejasná

Emirates zatím neprozradily, jak hodlá vybavit svůj A350-900, i když za nejpravděpodobnější se považuje konfigurace tří tříd: businesspremium economy a economy.

Blízkým ekvivalentem by pak mohl být Cathay Pacific A350-900 s 280 sedadly ve stejných třech třídách; pro srovnání, Boeingy 777 společnosti Emirates začínají na 354 sedadlech, zatímco superjumbo A380 se může pochlubit přibližně 500 cestujícími.

Jak již bylo dříve oznámeno, Emirates pokračuje v přestavbě svých australských služeb na úroveň před pandemií, přičemž Melbourne a Sydney v nadcházejících měsících zaznamenají přílet třetího denního letu spolu s návratem Sydney-Christchurch-Sydney A380.

 

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading