Dvoudenní stávky vlaků ve Spojeném království – Jede pouze jeden z pěti vlaků

redakce

Ve Velké Británii stávky na železnici opět paralyzují části veřejného života.

Podle britské tiskové agentury PA v úterý odešly desítky tisíc zaměstnanců různých železničních společností. Z nádraží odjel jen asi každý pátý vlak. Železniční doprava se ve velkých částech Skotska a Walesu úplně zastavila.

Železniční odbor RMT požaduje pro své členy vyšší mzdy a lepší pracovní podmínky. Spor o kolektivní vyjednávání způsobuje neúspěchy a chaos na železnici už měsíce. Šéf odborů Mick Lynch požádal obyvatele o pochopení a obvinil britskou vládu, že „nic nedělá“. Ta vyzvalo dělníky k ukončení stávek. Vláda na toto odmítá přistoupit, ani vedení soukromých společností s ohledem na nedostatek financí pro tak velké zvýšení platu. 

Na nadcházející dny byly oznámeny další stávky. Skupina Rail Delivery Group, která zahrnuje mnoho železničních společností, vyzvala lidi, aby cestovali pouze „pokud je to nezbytně nutné“. Pravidelné stávky probíhají také v mnoha dalších sektorech v království. Za vyšší mzdy, které zohledňují růst spotřebitelských cen, bojují také zdravotníci, pohraničníci a poštovní pracovníci. 

Foto BBC

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Next Post

Nehoda na D1 v Brně

Nehoda dvou aut na příjezdu do Brna z dálnice D1 a D2 na ulici Hněvkovského aktuálně blokuje provoz na D2, kde se tvoří kolona pomalu jedoucích aut. Nehoda je se zraněním. Na místě probíhá zásah složek IZS. Ilustrační foto Author: redakce Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a […]