Emirates si na Dubai Airshow 2023 objednala širokotrupá letadla v hodnotě 52 miliard USD

Letecká společnost Emirates dnes zahájila dubajský letecký veletrh Dubai Airshow 2023 významnou objednávkou na dalších 95 širokotrupých letadel, čímž se celkový počet objednávek letadel zvýšil na 295.

Společnost Emirates, která je již nyní největším světovým provozovatelem širokotrupých dopravních letadel, se zavázala k nákupu dalších letadel Boeing 777-9, 777-8 a 787 v hodnotě 52 miliard USD, aby tak podpořila své růstové plány, udržovala moderní efektivní flotilu a poskytovala svým zákazníkům ty nejlepší zážitky z létání.

Boeing 777X v livery Emirates.
Vizualizace Emirates

Za přítomnosti Jeho Výsosti šejka Hamdana bin Mohammeda bin Rašída Al Maktúma, korunního prince Dubaje a předsedy dubajské výkonné rady, Jeho Výsosti šejka Maktúma bin Mohammeda bin Rašída Al Maktúma, místopředsedy vlády a ministra financí SAE a zástupce vládce Dubaje a Jeho Výsosti šejka Mansúra bin Mohammeda bin Rašída Al Maktúma, předsedy dubajské sportovní rady; objednávky podepsali Jeho Výsost šejk Ahmed bin Saíd Al Maktúm, předseda představenstva a generální ředitel letecké společnosti a skupiny Emirates; se Stanem Dealem, prezidentem a generálním ředitelem společnosti Boeing Commercial Airplanes; a Larrym Culpem, předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti GE a generálním ředitelem GE Aerospace.

„Od prvního dne je obchodním modelem Emirates provozovat moderní a výkonná širokotrupá letadla, která jsou schopna pohodlně a bezpečně přepravit velké množství cestujících na dlouhé vzdálenosti do Dubaje a přes tuto metropoli. Dnešní objednávky letadel jsou odrazem této strategie,“ řekl šejk Ahmed.

„Tato letadla umožní společnosti Emirates propojit ještě více měst a podpořit tak dubajský ekonomický program D33, který ustanovil Jeho Výsost šejk Mohammed bin Rašíd Al Maktúm, a to přidat v příštím desetiletí na dubajskou mapu zahraničního obchodu 400 měst. Očekáváme, že počátkem roku 2030 bude flotila Emirates čítat přibližně 350 letadel, která propojí Dubaj s dalšími městy po celém světě.“

Objednávka letounů Boeingu od Emirates

Společnost Emirates, která je již nyní největším provozovatelem letadel Boeing 777 na světě, podepsala závazné objednávky na dalších 55 letadel 777-9 a 35 letadel 777-8. Tím se počet objednávek 777-X této letecké společnosti zvýšil na celkem 205 kusů.

Emirates rovněž potvrdila objednávku 202 motorů GE9X, které budou pohánět další dnes objednané letouny 777X, čímž se celkový počet objednaných motorů GE9X zvýšil na 460 kusů.

Boeing 787 v livery Emirates. Vizualizace Emirates

Očekává se, že první letoun 777-9 z předchozí objednávky 115 kusů se do flotily Emirates zařadí v roce 2025. Dnešní dodatečné objednávky znamenají, že společnost Emirates bude do své flotily zařazovat nové letouny 777-9 až do roku 2035.

Díky této nejnovější objednávce se společnost Emirates stane také jedním z prvních zákazníků varianty 777-8 pro pasažéry, jejíž první dodávky se očekávají v roce 2030.

Jeho Výsost šejk Ahmed řekl: „Společnost Emirates je největším provozovatelem letadel Boeing 777 a dnešní objednávka tuto pozici ještě upevňuje. Na programu 777 se úzce podílíme od jeho počátku až po nejnovější generaci letadel 777X. Letouny 777 jsou ústředním prvkem flotily a síťové strategie společnosti Emirates, která spojuje města na všech kontinentech s Dubají, a to bez mezipřistání. Jsme rádi, že můžeme prodloužit naši spolupráci se společností Boeing, a těšíme se, až se první letoun 777-9 připojí k naší flotile již v roce 2025.“

„Tato objednávka je vyjádřením důvěry v efektivitu a všestrannost rodiny letadel 777X, která splňuje potřeby společnosti Emirates v oblasti globální dálkové dopravy,“ řekl Stan Deal, prezident a generální ředitel společnosti Boeing Commercial Airplanes. „Letouny 777-9 a 777-8 jsou ideálními letadly pro růstové plány společnosti Emirates, zlepšují ekologické parametry a mají bezkonkurenční schopnost užitného zatížení.“

Letouny 777 zůstávají páteří provozu společnosti Emirates a jsou schopny plnit až 18hodinové mise, které umožňují letecké společnosti spojit Dubaj bez mezipřistání s městy na šesti kontinentech. Nové letouny 777-9 a 777-8 nahradí dosluhující letouny 777 společnosti Emirates a zajistí budoucí růstové plány letecké společnosti.

Emirates rovněž aktualizovala svou předchozí objednávku 30 letounů Boeing 787-9, čímž zvýšila svůj závazek na celkem 35 letounů Dreamliner: 15 letadel Boeing 787-10 a 20 letadel Boeing 787-8.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Emirates si na Dubai Airshow 2023 objednala širokotrupá letadla v hodnotě 52 miliard USD

  1. Emirates si na Dubai Airshow 2023 objednala širokotrupá letadla v hodnotě 52 miliard USD – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 14/11/2023 at 09:17

    […] Continue reading Emirates si na Dubai Airshow 2023 objednala širokotrupá letadla v hodnotě 52 mil… […]

Comments are closed.

%d