Pesa Bydgoszcz podepsala smlouvu s českým RegioJetem na dodávku dalších 7 EZT PESA 654. 

Pesa Bydgoszcz dodá další dvousystémové elektrické agregáty PESA 654. Jde o další zakázku bydhošťského výrobce pro českého soukromého dopravce. Na začátku dopravce objednal 7 kusů, z toho tři jsou již v ČR a procházejí posledními testy na zkušební dráze ve Velimi. Nyní Pesa získala další objednávku na 7 dalších tříjednotkových jednotek PESA 654. Již v červnu tohoto roku. 

mapa PID

Hodnota kontraktu je přes miliardu českých korun. Vozy mají být dodány do konce roku 2024. Jsou pořizovány s ohledem na pražskou aglomeraci, pojedou v Pražské integrované dopravě (PID), proto budou vizualizace namalovány jinak než doposud.

RegioJet podle Zdopravy.cz vyhrál výběrové řízení na provoz tratě v pražské aglomeraci na dobu 15 let. Vyhrál výběrové řízení s Českými drahami a Arrivou. Výběrové řízení se týkalo linek S49 a S61. Na každé z těchto linek budou tři elektrické soupravy, sedmé vozidlo bude rezervní pro obě trasy.

Zbývá dodat, že jde o další zakázku Pesy na českém trhu. Výrobce aktuálně realizuje velký kontrakt pro České dráhy, které podepsaly rámcovou smlouvu na dodávku až 160 dieselových souprav. PESA 654 je prvním dvousystémovým vozidlem výrobce z Bydgoszcze. Jedná se o jednotky uzpůsobené pro provoz s napájením ze sítí 25 kV 50 Hz nebo 25 kV a 3 kV.

vizualizace Regiojet, PID

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém