» Domů » Infrastruktura a města » Další opravy v Brně – tentokrát páteřní tramvajové tratě

Další opravy v Brně – tentokrát páteřní tramvajové tratě

Hned několik velkých tramvajových výluk čeká Brňany v příštím roce. Připravované velké rekonstrukce tratí v pondělí představili zástupci brněnského dopravního podniku.
V létě na tři měsíce (6-8/2020) zmizí tramvajová doprava z ulice Veveří v úseku Jana Uhra – Žerotínovo náměstí.  Ulice je v havarijním stavu a je nutná její oprava, uvedl generální řiditel DPMB Miloš Havránek. Dle něj půjde vzhledem k poloze ulice zřejmě o nejnáročnější výluku příštího roku.
Ze Severu Brna se zase v příštím roce dočkají opravy Merhautovy ulice v úseku mezi křižovatkami Jugoslávská a Provazníkova. Na opravu čekáme léta, už se na ní těšíme. Po dobu rekonstrukce se sice budeme muset smířit s dopravním omezením, ale oprava už je neskutečně potřebná řekl starosta Brna – Sever Martin Maleček.
Těší se i lidé, kteří ulicí denně projíždějí. Je nejvyšší čas ji opravit. Je to hotový tankodrom, nedá se tam pořádně jezdit ani autem, ani na kole, řekl Jiří Nováček, který bydlí na sídlišti Lesná. S ním souhlasí i řidiči tramvají, kteří občas mají problémy udržet vůz na kolejích, když zaprší nebo napadne listí na koleje. V některých místech jsou totiž koleje položeny níže než je silnice a panely mezi kolejemi drhnou spodními částmi tramvaje.
Součástí prací v Merhautově bude nejenom oprava kolejí a povrchu silnice v celé její šíři, ale i rekonstrukce zastávkových ostrůvků Jugoslávská.
Dělníci se v roce 2020 vrhnou i na opravy tratě v Nových Sadech. Výluka padne na léto. Ke kolejím přibudou travnaté a květinové pásy.
Současně s tím na jaře začnou dělníci pracovat na trati v brněnských Bohunicích. Jiný velký projekt naopak v roce 2020 skončí. Dělníci by měli dokončit tramvajovou trať Plotní. Díky tomu by se měla po 2 rocích vrátit linka 12 do Komárova a linka 9 zpět na trasu do Julianova.  Na rok 2021 se plánuje zatím oprava tramvajové tratě do Lesné přes Tomanovu a Zemědělskou, která je v havarijním stavu.

Co a kdy se příští rok opraví?

březen – červen 2020 trať v Merhautově ulici
červen – srpen 2020 trať na ulici Veveří
červenec – srpen 2020 výluka Nové Sady
Po dobu výluk v případě Veveří pojedou linky 3 a 11 přes Pisárky. Linka 12 pojede do uzlu Česká, odkud bude zavedena náhradní doprava autobusem a dále tramvají pravděpodobně úvratí v úseku Nerudova – Technologický park. Za tramvaje 3 a 11 bude zavedena náhradní autobusová doprava.
Výluka na lince 5 bude znamenat s největší pravděpodobností přesměrování linky 5 od zastávky Jugoslávská do zastávky Mostecká. Linka 46 by měla jet do uzlu Jugoslávská z Lesné přes zastávku Zemědělská.
V případě výluky na Nových Sadech pojede linka 8 obousměrně odklonem ulicí Hybešovou a Vídeňskou. Ve vyloučeném úseku bude vedena náhradní autobusová doprava.
Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes