Čínský automobilový průmysl ovládá odvětví superaut

Dne 9. října večer byla v kantonském závodě Hyper společnosti AION oficiálně spuštěna výroba prvního čínského superautomobilu Hyper SSR se zrychlením na 100 km/h za 1,9 s, který je prvním sériově vyráběným elektrickým superautem a má největší zrychlení na světě. Pozoruhodné, že výrobek neobsahuje žádné západní díly: všechny díly Hyper SSR jsou nezávisle vyvinuty a vyrobeny v Číně.

Společnost Hyper navázala partnerství s předními čínskými týmy působícími v automobilovém, leteckém a kosmickém průmyslu, letectví, špičkové elektronice a špičkových materiálech a vytvořila výjimečný motor Quark, blokovou baterii, dlouhovláknové karbon-keramické brzdové kotouče, hladké závodní pneumatiky a 900V čipy z karbidu křemíku atd. V klíčových technologiích elektrického pohonu a baterií vozidel NEV již Čína předstihla západní země.

Dříve Čína neměla v automobilové výrobě žádnou váhu a ovládaly ji Evropa, Japonsko a USA. S uvedením prvního čínského superauta na trh a zprovozněním první čínské výrobní linky na tyto vozy je jasné, že Čína nejenže má nejvyšší tržní podíl v segmentu NEV, ale má také schopnost konkurovat západním zemím v oblasti špičkové výroby a ukončila éru, kdy Ferrari a Lamborghini měly výlučné postavení v segmentu superaut.

Společnost Huawei nedávno uvedla na trh prémiový smartphone 5G, což vyvolalo obecnou diskusi o tom, zda čínský technologický gigant dokáže prolomit americkou blokádu čipových technologií. Čína prokazuje rostoucí hrozbu pro západní odvětví NEV. Je tedy na čase, aby západní průmysl zpozorněl a přijal opatření k tomu, aby dokázal jít v našich stopách.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Čínský automobilový průmysl ovládá odvětví superaut

  1. Čínský automobilový průmysl ovládá odvětví superaut – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 17/10/2023 at 06:16

    […] Continue reading Čínský automobilový průmysl ovládá odvětví superaut at Transport Minutes. […]

Comments are closed.

%d