Tchajwanská rada pro rozvoj zahraničního obchodu (TAITRA), pověřená Ministerstvem zahraničních věcí Tchaj-wanu, představila 18 tchajwanských firem na Mezinárodním strojírenském veletrhu (MSV). Jejich prezentace probíhala na brněnském výstavišti od 10. do 13. října 2023.

Reklamy

Mezinárodní strojírenský veletrh je pro představení tchajwanských inovací skvělou platformou. Tchaj-wan je celosvětově proslulý svým rozvinutým průmyslem, který se soustředí především na výrobu elektroniky, strojů a high-tech zařízení. Právě význam průmyslu v Česku i na Tchaj-wanu otevírá velký prostor pro vzájemnou spolupráci mezi oběma trhy. Důkazem je i to, že tchajwanské investice v Česku v posledních letech dosáhly hodnoty více než 3,5 miliardy korun. Většina těchto prostředků přitom směřovala do odvětví elektroniky.

V roce 2022 se vývoz Tchaj-wanu do České republiky zvýšil o 29 % na téměř 16 miliard korun, přičemž největší podíl tvořily strojní díly a příslušenství. Tchajwanská vláda navíc opakovaně vyslala do České republiky obchodní delegace za účelem zmapování dalších obchodních příležitostí.

V tchajwanském pavilonu mohli návštěvníci najít širokou škálu výrobků, včetně CNC strojů, svařovacích strojů, průmyslových kartáčů, strojních svěráků, ponorných čerpadel, CBN nástrojů, vertikálních CNC soustruhů, řezných nástrojů, válcovacích strojů, vestavných vřeten, náhradních a těsnicích dílů, nerezových armatur a dalších.

V rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu se představilo pět společností, včetně Chumpower Machinery Corporation a Kinik Company. Chumpower je jedním z největších tchajwanských výrobců PET vyfukovacích strojů, který své produkty vyváží do 115 zemí. Společnost Kinik Company je specializovaným výrobcem brusných kotoučů a na trhu působí již více než 70 let. Obě společnosti jsou držiteli ocenění Taiwan Excellence Award, které se uděluje jako uznání za inovaci tchajwanských výrobků. Dalšími oceněnými společnostmi v tchajwanském pavilonu jsou IBASE, Honor Seiki a HCP Pump.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

1 thought on “Tchajwanské společnosti představily nejnovější inovace na MSV 2023

Comments are closed.

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading