• Út. Srp 16th, 2022

Cestovaní na letiště ve Vídni je zase častější

City Airport Train © CAT Zinner
Stránka navštívena: 137
0 0
Doba čtení příspěvku:2 Minut, 27 Sekund

Vídeň: Díky komplexní nabídce služeb přepraví ÖBB všechny cestující z centra Vídně rychle, přímo a pohodlně na vídeňské letiště. S-Bahn, ÖBB Railjet, City Airport Train a Vienna Airport Lines se na letiště a z něj dostanete způsobem šetrným ke klimatu. Po delší přestávce kvůli Coroně budou všechny nabídky letištních spojení šetrných ke klimatu 29. března 2022 opět nabírat na rychlosti. Od tohoto okamžiku budou autobusy Vienna Airport Lines a vlaky City Airport Train opět jezdit podle původního normálního jízdního řádu. Novinkou je, že zákazníci ÖBB Vorteilscard budou moci v budoucnu cestovat City Airport Train za poloviční cenu.

City Airport Train

Od 29. března 2022 získají držitelé ÖBB Vorteilscard trvalou slevu 50 procent na jízdenky City Airport Train. Jízdenky CAT s kartou ÖBB Vorteilscard jsou nyní k dispozici za 5,50 EUR při nákupu online (6,00 EUR při nákupu v automatu nebo u prodejců CAT) na jednu cestu a za 9,50 EUR (10,50 EUR) za jednosměrnou cestu – a zpáteční bude brzo také k dispozici. Díky tomu je výlet CAT obzvláště levný a pohodlný pro rodiny, protože děti do 15 let cestují zdarma a zavazadla můžete odevzdat při městském odbavení v terminálu CAT ve Wien Mitte. S novými cenami se místní cestující mohou na vlastní oči přesvědčit o mnoha výhodách, službách a doplňkových funkcích City Airport Train. Vlaky jezdí denně každých 30 minut od 5:37 (z Wien Mitte) do 23:38 (z letiště).

 Linky na vídeňské letiště

Vienna Airport Lines (VAL) vozí cestující z autobusového terminálu vídeňského letiště do centra města nebo do Donaustadtu a zpět. Provoz Vienna Airport Lines bude obnoven 28. března 2022 a po dlouhé přestávce budou všechny tři autobusové linky z náměstí Schwedenplatz/Morzinplatz znovu spuštěny budou opět v provozu, Westbahnhof/Bahnhof Meidling/Hauptbahnhof a UNO City/Kagran jsou plně k dispozici.

Podobné články k tématu  Nové soupravy Škoda - Siemens na českých tratích v polovině roku 2021

Pro obnovení nabízí VAL slevovou akci: od 28. března 2022 do 12. června 2022 dostanou cestující s voucherem slevu 50 procent z plné ceny. Jízdenky VAL jsou nyní k dispozici za 4 eura místo 8 eur na jednu cestu a za 6,50 eur místo 13 eur za zpáteční cestu. Více informací k akci na webu: www.viennaairportlines.at

 Autobusové linky VAL ve zkratce:

  • VAL 1: Vídeňské západní nádraží – Vídeňské hlavní nádraží – Letiště Vídeň.
  • VAL 2: Morzinplatz/Schwedenplatz – letiště Vídeň
  • VAL 3: Danube Center – Kagran Bridge – Hotel NH Danube City – Kaisermühlen/VIC (Centrum Rakouska) – Krieau (Vídeňský veletrh) – Stadion – Donaumarina – Letiště Vídeň

ÖBB Railjet a S-Bahn

ÖBB Railjet spojuje vídeňské hlavní nádraží a vídeňský Meidling s letištěm dvakrát za hodinu. Cestující mimo Vídeň mohou také pohodlně cestovat na letiště vlaky Railjet ze St. Pöltenu, Lince, Salzburgu, Innsbrucku a Grazu.

Cestující mohou jet S -Bahn až čtyřikrát za hodinu z mnoha vídeňských vlakových nádraží a zastávek na vídeňské letiště. Nabízí především krátké intervaly a dobré napojení na síť vídeňského metra. V budoucnu by mělo být i přímé spojení s Brnem, druhým největším městem v České republice vlaky asi až 6xkrát za den.

foto: © CAT Zinner

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi