
autor Petr Markus
Bratislavčané si za cestování městskou hromadnou dopravou od března připlatí. Kromě základního 30-minutového lístku podraží i roční tramvaj. Ze současných 239 eur má zdražit téměř na 263 eur. Daná změna nepotěšila více obyvatel, kteří služby hromadné dopravy pravidelně využívají.

Ve srovnání se sousedním Českem má jít i tak o enormní částku . V Praze cestující za lístek zaplatí přibližně 145 eur, přičemž se vztahuje i na metro, tramvaj, autobus, trolejbus či lanovku.
Určitě druhy cestovního zdražení nečeká
Otázky ohledně zdražování jsme směřovali Dopravnímu podniku Bratislava. Jak avizuje jeho mluvčí Jozef Vozár, ceny budou navýšeny o zvýšenou DPH, transakční daň a inflaci. Cena za nejfrekventovanější 30minutový lístek stoupla z 1,10 eura na 1,20 eura, což představuje přibližně 10% navýšení.
Stejně tak o 10 % stoupne i cena za roční tramvaj. Od března si ji cestující zakoupí za 263 eur, přičemž jde o stejnou částku jako v roce 2018. Zbývající jízdenky stoupnou v průměru o 12,6%. Výjimku tvoří žákovské tramvaje, jejichž cena zůstane stejná.
Podobné zprávy
Opatření ke snížení nákladů má dopad na veřejnou dopravu v Drážďanech
PID Haló se rozšíří ve Středočeském kraji
Středočeský kraj a IDSK představilo obcím dopravní řešení tramvajové tratě Vozovna Kobylisy – Zdiby – Sedlec