České dráhy převzaly v Olomouckém kraji další dva třívozové RegioPantery druhé generace

České dráhy tento týden převzaly další dvě nejnovější třívozové jednotky RegioPanter řady 640.2, a to konkrétně vozidla 640.206 a 640.213. V Olomouckém kraji tak jezdí již sedm RegioPanterů

České dráhy tento týden převzaly další dvě nejnovější třívozové jednotky RegioPanter řady 640.2. Zdroj: Škoda Group

druhé generace, které nahrazují starší vozidla na všech páteřních elektrifikovaných linkách v Olomouckém kraji a budou zajíždět také do sousedního Zlínského kraje.

“Nové vlaky poskytují cestujícím pohodlné bezbariérové cestování v klimatizovaných oddílech i další nové služby, například možnost dobíjet drobnou elektroniku během cesty, připojit se k internetu přes palubní Wi-Fi a využít čas strávený ve vlaku třeba pro vyřizování e-mailů, chatování nebo jiné aktivní činnosti. Moderní vlaky v Olomouckém kraji tak nabízejí atraktivní alternativu k cestování autem,“ říká Jiří Ješeta, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu.

Interiér nových RegioPanterů pro Olomoucký kraj. Zdroj: Škoda Group.

České dráhy na základě smlouvy s Olomouckým krajem na zajištění dopravní obslužnosti zakoupily 27 nových třívozových RegioPanterů. Všechny budou uvedeny do provozu do jara 2024 a v cílovém stavu obslouží linky Šumperk – Uničov – Olomouc – Přerov – Vyškov, Nezamyslice – Olomouc – Zábřeh na Moravě – Kouty nad Desnou a Olomouc – Přerov – Vsetín.

RegioPanter druhé generace disponuje 234 místy k sezení, může jezdit rychlostí 160 km/h, je vybaven zabezpečovacím systémem ETCS a radiokomunikací GSM-R. Cestujícím nabízí komfortní cestování a služby na úrovni 21. století. Díky rekuperaci je jeho provoz také šetrný k životnímu prostředí.

TZ České Dráhy, Foto Škoda Group

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “České dráhy převzaly v Olomouckém kraji další dva třívozové RegioPantery druhé generace

  1. České dráhy převzaly v Olomouckém kraji další dva třívozové RegioPantery druhé generace – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 21/10/2023 at 17:14

    […] Continue reading České dráhy převzaly v Olomouckém kraji další dva třívozové RegioPantery … […]

Comments are closed.

%d