Ruské aerolinie ruší lety do zahraničí. Obávají se zadržení letadel

Ruská Federální agentura letecké dopravy Rosaviacia vyzvala letecké společnosti, aby nelétaly s některými letadly do zahraničí, hrozí riziko jejich zabavení. Společnost S7 již odložila některé lety. Aeroflot některé lety zrušil, některé odletěli.

Web Meduza.io uvádí doporučení Rosaviacia několika ruským leteckým společnostem, aby nelétaly do zahraničí s letadly Státní dopravní leasingové společnosti (GTLK), na kterou se vztahují sankce ze strany USA a Evropské unie.

„Rozhodnutí bylo přijato v důsledku riziku zadržení letadel zahraničních dceřiných společností GTLK, která jsou v konkurzním řízení,“ uvedl zdroj Interfaxu. Podle doporučení platí od 29. září a „až do zvláštního rozhodnutí“ Rosaviacie. Výjimky byly stanoveny pro lety do Běloruska a Turecka. Tam podle rozhodnutí úřadu nehrozí zadržení letadel.

Letadla patřící do skupiny GTLK provozují společnosti Aeroflot, Rossija, S7 a Jamal. Celkem je v Rusku provozováno 37 takových letadel. Skupina Aeroflot se nechtěla k doporučení vyjádřit, podobně se zachovali S7, Jamal i Ural Airlines. Další letecké společnosti s médii ze zahraničí přestali komunikovat, prý na doporučení státních úřadů.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Ruské aerolinie ruší lety do zahraničí. Obávají se zadržení letadel

  1. Ruské aerolinie ruší lety do zahraničí. Obávají se zadržení letadel – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 08/10/2023 at 13:14

    […] Continue reading Ruské aerolinie ruší lety do zahraničí. Obávají se zadržení letadel at Tra… […]

Comments are closed.

%d