• Út. Srp 16th, 2022

Cathay Pacific znovu najmout zaměstnance díky lepší poptávce

Stránka navštívena: 141
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 20 Sekund

Hongkongský vlajkový dopravce Cathay Pacific znovu najme zaměstnance v rámci svého plánu na zvýšení počtu letů po zlepšení poptávky po cestování po Asii a Tichomoří, uvádí zpráva South China Morning Post. Letecká společnost vyzvala bývalé zaměstnance propuštěné během pandemie COVID-19, aby zaslali přednostní žádost, uvedla místní publikace.

“Začali jsme oslovovat bývalé palubní průvodčí Cathay Pacific Group, se kterými jsme se museli rozejít během restrukturalizace v roce 2020, ale kteří projevili zájem být informováni, až se objeví příležitosti znovu se připojit k Cathay Pacific,” řekl mluvčí Cathay Pacific.  “Vzhledem k době potřebné pro nábor a školení personálu neustále přezkoumáváme požadavky na naše lidské zdroje na období 18-24 měsíců dopředu a plánujeme očekávané oživení v Hongkongu a globálním letectví v tomto období.”

V e-mailovém prohlášení Cathay Pacific dodal, že letecká společnost znovu spustila výcvikový program Cadet Pilot ve spolupráci s Hong Kong Polytechnic University (PolyU) v dubnu 2022. Cathay Pacific očekává, že v roce 2022 vycvičí více než 280 místních pilotů kadetů a do roku 2025 více než 1000. Tato zpráva přichází jen několik týdnů poté, co letecká společnost oznámila své provozní výsledky a finanční výhled na nadcházející měsíce.  V dubnu 2022 přepravila letecká společnost 40 823 cestujících, což je jen 1,3 % úrovně před pandemií.

„Nedávné úpravy vládních cestovních omezení a požadavků na karanténu pomohou usnadnit postupné obnovení cestovních aktivit a posílení síťové konektivity do a z hongkongského leteckého uzlu,“ uvedl hlavní zákaznický a obchodní ředitel Ronald Lam v měsíční aktualizaci provozu dne 11. května 2022.  Cathay Pacific patří mezi nejvíce postižené celosvětově přísnými cestovními omezeními COVID-19 v Hongkongu a pevninské Číně.

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi