• Pá. Srp 19th, 2022

Britská železniční unie hlasovala pro stávku

Stránka navštívena: 108
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 9 Sekund

Členové britské železniční unie (RMT) hlasovali pro stávku velkou většinou, což vyvolalo obavy z vážných dopravních problémů a problémů se zásobováním. Zaměstnanci provozovatele sítě National Rail a 15 železničních společností kritizují snižování pracovních míst, pracovní podmínky a nedostatečné zvyšování mezd. Zaměstnavatelé a vláda v Londýně byli pobouřeni a varovali, že tento krok ohrozí zotavení z pandemie. Stávka by mohla ochromit části země.

Svaz naproti tomu mluvil o jasném sdělení a vyzval firmy, aby okamžitě zahájily jednání. Nyní se diskutuje o harmonogramu výjezdů, které by mohly začít v polovině června, řekl v úterý večer Mick Lynch, generální tajemník Národního svazu železničních, námořních a dopravních pracovníků (RMT). “Upřímně ale doufáme, že vláda povzbudí zaměstnavatele, aby se vrátili k jednacímu stolu a dohodli se na rozumném urovnání s RMT.”

Například stávka signalistů v National Rail by měla obrovské důsledky. Vlaky pak mohly jezdit jen v určitých časech a na nejdůležitějších trasách. Náklady pro průmysl se odhadují na 30 milionů GBP (35 milionů EUR) za den stávky. RMT obviňuje National Rail, že chce zrušit nejméně 2500 pracovních míst. V železničních společnostech by zaměstnanci trpěli zmrazením platů a zhoršenými pracovními podmínkami.

Zaměstnavatelské sdružení Rail Delivery Group a vláda varovaly odbory, aby nedělali unáhlené kroky. Daňoví poplatníci již vybrali miliardy na podporu britských železnic během pandemie. Stávka také, protože v budoucnu ještě více zákazníků přejde na jiný dopravní prostředek nebo zůstane doma a bude pracovat v home office.

DPA

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  Deutsche Bahn a GDL se dohodli na sporu o mzdách