Uzavírka mezi obcemi Blatec a Kožušany – Tážaly, objíždět se musí už od Vrbátek, asi 15 km

Postupně ve dvou etapách se opravuje silnice na trase Prostějov – Olomouc. Konkrétně mezi obcemi Blatec a Kožušany-Tážaly. Blatec je kvůli tomu obousměrně uzavřen. A objíždět se musí už od Vrbátek.

Jan Kadlec (nez.), starosta Blatce: “V Blatci nyní probíhá dlouho plánovaná rekonstrukce silnice III. třídy. První etapa už začala od hasičské zbojnice směrem na Vrbátky. Trvat bude zhruba dva měsíce. Poté začne druhá etapa, která bude od hasičské zbojnice směrem na Grygov.”
Hana Kulhajová (nez.), starostka Vrbátek: “Momentálně tady máme objížďku směrem na Olomouc. Pro místní obyvatele je to částečná komplikace. Především pro ty, kteří jezdí za zaměstnáním nebo i k lékařům do Olomouce, ti to mají trochu komplikovanější.”
Jan Kadlec (nez.), starosta Blatce: “Především část takzvané Kocandy byla ve velmi špatném stavu. Bylo tam hodně výtluků. Skutečně se už nedalo pomalu ani projet a právě průtah obcí byl rozkopán, jak říkám, v důsledku stavby splaškové kanalizace.”

Silnice se tady bude opravovat v celkové délce asi jednoho kilometru. Vyznačená objížďka vede přes okolní obce. A motoristé po ní najedou asi 15 kilometrů.

Hana Kulhajová (nez.), starostka Vrbátek: “Na začátku Vrbátek je objízdná trasa označená, ale v podstatě se týká od konce katastru Vrbátek. Dál už je to neprůjezdný směr na Blatec. Zatím jsem nezaznamenala žádné stížnosti z řad občanů. Předpokládám tedy, že objížďky fungují plynule.”
Jan Kadlec (nez.), starosta Blatce: “Když se dělá nová komunikace, tak objížďka nějaká vždycky musí být. Takže vše je schválené dopravní policií i krajským úřadem. Občané jsou právě naopak rádi, protože už jsme dlouho po této rekonstrukci silnice volali.”
Hana Kulhajová (nez.), starostka Vrbátek: “Zatím jsem nezaznamenala nějaké problémy nebo stížnosti z řad občanů. Na druhou stranu je potřeba říct, že silnice, a obzvlášť tady v Olomouckém kraji, jsou opravdu v katastrofálním stavu. Tudíž všichni tak nějak chápeme a bereme s povděkem, že se začaly opravovat.”

Olomoucký kraj vlastní přes tři tisíce kilometrů silnic II. a III. tříd. Aby je všechny opravil, potřeboval by podle odhadů asi 29 miliard korun. Ročně je schopen investovat ale jen miliardu. Rekonstrukce v tomto úseku má být hotová do 8. října 2023.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Uzavírka mezi obcemi Blatec a Kožušany – Tážaly, objíždět se musí už od Vrbátek, asi 15 km

  1. Uzavírka mezi obcemi Blatec a Kožušany – Tážaly, objíždět se musí už od Vrbátek, asi 15 km – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 14/09/2023 at 06:14

    […] Continue reading Uzavírka mezi obcemi Blatec a Kožušany – Tážaly, objíždět se musí už od… […]

Comments are closed.

%d