Provoz na letišti Doncaster Sheffield (DSA) v South Yorkshire ve Spojeném království začne „utlumovat“ od 31. října 2022, oznámil vlastník letiště Peel Group. Letiště má být do konce roku trvale uzavřeno a ovlivní nejméně 800 přímých a 2 700 nepřímých pracovních míst.  

Robert Hough, předseda Peel Airports Group, řekl: “Uvědomujeme si, že to bude pro mnohé velkým zklamáním. Neřešitelným problémem zůstává zásadní a nedostatečný nedostatek současných nebo budoucích toků příjmů spolu s vysokými provozními náklady letiště.”

“Bohužel nebyly obdrženy žádné hmatatelné návrhy týkající se vlastnictví letiště nebo řešení zásadního nedostatku finanční životaschopnosti. Vysoké fixní náklady spojené s provozem bezpečného a regulovaného letiště spolu s nedávnými událostmi podstatně snižujícími budoucí budoucí toky příjmů z letectví,” dodal. Znamená, že v dohledné době nelze identifikovat zlomový obchodní plán,“ stojí v prohlášení Peel Group, které viděl Doncaster Free Press .  

Peel Group dodala, že navzdory aktivnímu úsilí o zapojení místních a národních politických zainteresovaných stran žádná z těchto diskusí nepřinesla „žádné hmatatelné výsledky, které by změnily představenstvo DSA nebo Peelův jasný názor, že letiště je a zůstane neživotaschopné“. 

Přestože letiště Doncaster Sheffield bylo jedním z nejrychleji rostoucích britských letišť po dobu dvou let mezi lety 2015 a 2017, uvedla Peel Group, v této oblasti v současnosti sídlí pouze jedna britská rekreační charterová letecká společnost TUI. Letiště Doncaster Sheffield bylo otevřeno v roce 2005. 

LD Media UK / Shutterstock

Admin
Author: Admin

By Admin