foto pixabay

Rakouská Policie zvláště v šeru stále častěji naděluje nepěkné dárečky zvláště Českým řidičům. Nemůže za to styl jízdy, ale nesvícení, jak vyplývá z místních zákonů. Za šera, snížené viditelnosti je nutností svítit. To tedy znamená i vzadu světla musí svítit. Když vám vypoví jedno ze světel a není to na straně řidiče máte problém. Musíte co nejdříve odjet do servisu, nebo obchodu, kde prodávají světla do aut. V případě, že narazíte na hlídku Policie vám hrozí na místě pokuta do až 250€.

Reklamy

Ta stejná pokuta hrozí řidičům nejenom z Česka zvyklých při snížení jízdních pruhů přejíždět dřív, než je konec pruhu. Bohužel i za toto platí v Rakousku pokuta do až 500€. Ve většině případů, tak končí pokutou za 250.

Pokuta tak může vyjít řádně draho po Čechy i Slováky, kteří v poslední době vyjeli za levnými nákupy oblečení a nejenom toho v Rakousku. Na vjzedu do Vídně v dálnice A5 se policie zaměřuje i na technický stav vozů. Během jediného týdne odstavila už 10 aut z Česka. U všech byl problém s korozí na vozech.

Admin
Author: Admin

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading