Pisa postaví tramvaj z nádraží k nemocnici

Pisa: Rada v italské Pise schválila návrh tramvajové trasy z hlavního nádraží do městské nemocnice ve čtvrti Cisanello. Investici má brzy podpořit také ministerstvo infrastruktury. Příslušná žádost byla zaslána osobám s rozhodovací pravomocí z Říma.
Na výstavbu tratě 4,4 km s třinácti zastávkami v obou směrech byla přidělena celková částka 125 milionů EUR. Celková doba prací byla stanovena na 770 dní od zahájení výstavby.

Náš projekt učiní z Pisy přední italské město z hlediska udržitelné mobility, které je tak propagováno v celé Evropě. Tramvaj ulehčí dopravu lidem přicházejícím do města za turistickými a obchodními účely a bude také důležitou alternativou pro ty, kteří přistáli na letišti a chtějí jet do nemocnice, vysvětlil starosta Michele Conti. Zároveň řekl, že chce tímto dosáhnout snížení počtu aut ve městě a naopak navýšení počtu cestujících využívající MHD.
Bude také důležité změnit pohybové návyky našich obyvatel. Naplánovali jsme třináct zastávek na trase, aby každý mohl použít tramvaj a snadno se dostat do centra. Studenti se budou moci pohodlně dostat do univerzitních center, která budou v těsné blízkosti tramvaje. Tímto způsobem bude velká část našich ulic osvobozena od automobilové dopravy. Jsem přesvědčen, že tento projekt změní způsob života ve městě a zlepší kvalitu života jak naše obyvatele, tak všech, kteří dojíždějí z Florencie nebo Livorna – dodal Conti.

Reklamy

Projekt předpokládá, že nová tramvajová linka bude umístěna v centrální městské struktuře. Na jedné straně je jeho cílem nabídnout alternativu k soukromé motorizaci a snížit znečištění způsobené dopravní zácpou. Na druhou stranu bude účinně a efektivně propojovat vlakové nádraží, centrum města a okolí letiště s nemocnicí Cisanello, což je předmětem významného rozšíření, díky němuž bude jedním z největších v zemi. Investiční trasa bude zahrnovat i další atraktivní zastávky pro obyvatele a turisty, jako je Benedetto Croce,

trasa plánované tramvajové tratě v Pisse
trasa plánované tramvajové tratě v Pisse

Palazzo dei Congressi, univerzitní centrum, fakulta ekonomiky a zemědělství, oblast Isola Verde, nákupní oblast čtvrti Cisanello, stejně jako budoucí komplex Stella Maris, který se má začít v nadcházejících měsících stavět.

Konečná stanice přímo za nemocnicí Cisanello bude umístěna v blízkosti velkých parkovišť, která v současné době slouží zařízení. Po příslušném prodloužení mohou sloužit také těm, kteří přijíždějí z Florencie nebo Livorna z nedaleké přestupní stanice. Tím se sníží automobilová doprava po tramvajové trase ve městě a vozidlo zůstane na bezpečném místě, ze kterého bude možné rychleji se dostat do historického centra, aniž by došlo ke znečištění nejenom ovzduší – vysvětlil urbanista Massimo Dringoli.

V rámci projektu bude také postaven nový most – Ponte della Vittoria. Starý most bude zbořen. Budou zde také technické budovy obsluhující linku a tři elektrické rozvodny, umístěné v depu, na konci přes Italo Bargagna a na náměstí Guerrazzi. Stavba nového Ponte della Vittoria zahrnuje demolici rozhodně neohrabané a zastaralé struktury, vytvořené bez péče o městskou krajinu. Nové zařízení bude také součástí cyklistické stezky, která je zásadní pro udržitelný městský provoz, dodal Dringoli.

Oblast určená pro novou trasu tramvaje bude mít průměrnou šířku 6,3 metru. Křivky udržují větší vzdálenost mezi kolejemi, která bude v úseku 3915 metrů směrem ke stanici dvojnásobná a směrem k nemocnici 3908 metrů. Celková délka linky bude 4 443 metrů směrem k stanici a 4 413 metrů směrem k nemocnici. Délka jednokolejných úseků bude 528 metrů směrem ke stanici a 505 metrů směrem k nemocnici. V obou směrech je třináct zastávek, z toho sedm s bočními zastávkami (ve směru cesty) a šest s oboustranným nástupem.
zdroj a foto: Pisa
Admin
Author: Admin