Domů / Letecká doprava / Malaysia Airlines se blíží rozhodnutí o nahrazení 21 A330

Malaysia Airlines se blíží rozhodnutí o nahrazení 21 A330

Malaysia Airlines plánují přibližně od poloviny do konce července oznámit rozhodnutí o nahrazení své flotily 21 širokých letadel Airbus A330 úspornějšími letadly nové generace, uvedl její generální ředitel. „Jsme v pozdní fázi procesu. Zvažujeme výměnu jedna ku jedné na naší flotile A330,“ řekl agentuře Reuters generální ředitel Malaysia Airlines Izham Ismail na okraj výročního zasedání IATA v Kataru.

Odmítl říci, zda si letecká společnost objedná letadla, která mají nahradit 15 A330-300 a šest A330-200, přímo od výrobce nebo od pronajímatelů. Airbus A330neo, A350 a Boeing 787 jsou nové technologické možnosti soutěžící v tomto rozsahu velikostí, ale Izham odmítl prozradit, které typy byly zvažovány. Malaysia Airlines má ve své flotile A350 a v roce 2017 zadala provizorní objednávku na 787, ale nechala dohodu vypršet.

Plán modernizace flotily navržený tak, aby pomohl snížit emise uhlíku, přichází v době, kdy letecká společnost, která byla roky ztrátová i před pandemií, hlásí od října pozitivní cashflow. Izham uvedl, že Malaysia Airlines, které loni snížily své dluhové zatížení o více než polovinu v rámci restrukturalizace dohodnuté s věřiteli, doufají, že se v roce 2023 vrátí k zisku.

Reuters

Označeno:

Social Icons

Pracovní pozice
kategorie práce
Typ práce
Město
 

Události

VAN&Truck Show Přerov
24 Čvc 26
Přerov
21 Srp
11 Zář
11 Zář 26
Luhačovice
13 Zář
13 Zář 26
Kroměříž
15 Zář
15 Zář 26
Paris

Přihlaste se k odběru webu e-mailem

Zadejte svou e-mailovou adresu pro odběr tohoto blogu a zasílání upozornění na nové příspěvky e-mailem.

Připojte se k 371 dalším odběratelům

Sledujte nás na sítích

Reklamy
 

Zjistěte více z Transport Minutes ®

Přihlaste se k odběru a pokračujte ve čtení. Získáte přístup k úplnému archivu.

Pokračovat ve čtení