Air Arabia pomůže se spuštěním nové nízkonákladové letecké společnosti v Súdánu

Súdánský konglomerát DAL Group a Emirati Air Arabia tvoří společný podnik s cílem spustit novou nízkonákladovou leteckou společnost v Súdánu. Nový letecký dopravce se bude jmenovat Air Arabia Sudan. Nová společnost bude sídlit na mezinárodním letišti v Chartúmu (KRT) v Chartúmu, hlavním městě Súdánu. Air Arabia Sudan bude provozovat flotilu nových letadel Airbus A320 a přijme nízkonákladový obchodní model Air Arabia Group. DAL Group a Air Arabia oznámily v prohlášení vydaném 22. září 2022, že práce na zajištění příslušných schválení a licencí začnou brzy. 

Reklamy

Stopa Air Arabia při zakládání nízkonákladových leteckých společností

Air Arabia má za sebou historii zapojení do zakládání nízkonákladových dopravců. Air Arabia Sudan bude již čtvrtou leteckou společností, kterou společnost za posledních několik let spoluzaložila. 

  • V září 2021 oznámila společnost Air Arabia Group svůj záměr vytvořit společný podnik s Pákistánskou skupinou Lakson za účelem spuštění nové letecké společnosti v Pákistánu. Nový nízkonákladový dopravce s názvem Fly Jinnah bude sídlit v Karáčí, největším pákistánském městě, a zpočátku bude obsluhovat domácí destinace v zemi, než se rozšíří o mezinárodní trasy. 
  • V červenci 2021 se dohodla s Arménským národním zájmovým fondem (ANIF) na spuštění nové arménské národní nízkonákladové osobní letecké společnosti se sídlem na jerevanském mezinárodním letišti Zvartnots (EVN). 
  • Ve spolupráci se státní společností Etihad Airways spustila Air Arabia Abu Dhabi v červenci 2020. Tato nová letecká společnost, která byla původně oznámena v říjnu 2019, zahájila svůj inaugurační let z mezinárodního letiště Abu Dhabi (AUH) do Alexandrie v Egyptě dne 14. července 2020.

Kromě nedávných společných podniků Air Arabia spoluzaložila čtyři další letecké společnosti v Egyptě, Maroku, Jordánsku a Nepálu. Dvě pozdější letecké společnosti ukončily provoz, zatímco Air Arabia Egypt a Air Arabia Maroc pokračují v provozu. 

Admin
Author: Admin