Vídeň: Austrian Airlines oznámila v oficiálním oznámení obnovení mezikontinentálních letů z Vídně do Šanghaje od 2. října.

Dopravce patřící do skupiny Lufthansa také plánuje v následujících měsících zahájit linku do Pekingu. Rakouská národní letecká společnost dříve přerušila spojení s Čínou na začátku tohoto roku. Nyní se vracejí s týdenními lety do největšího centra říše Středního s možností rozšíření nabídky do hlavního města nejlidnatější země na světě.

Reklamy

Lety z Vídně do Šanghaje budou v pátek provozovány s Boeingem 767-300, který pojme 211 cestujících, z toho 26 v business a 167 v ekonomy. Stroj výrobce z Chicaga odletí v 13:30 a přistane v největším centru Číny v 6:00 následujícího dne. Po dni technické přestávky odletí B767-300 zpáteční let v každou neděli 10:10 a přistane ve Vídni v 15:45 téhož dne.

Austrian Airlines pozastavila na začátku tohoto roku všechny dálkové lety. V té době platila omezení pro cesty do Šanghaje a Pekingu. Některá mezikontinentální spojení byla obnovena v polovině roku, včetně tří se Spojenými státy, která byla zahájena v červenci.

Jsme rádi, že můžeme navázat spojení s Čínou. Mezikontinentální lety pomohou oživit náš hlavní uzel na vídeňském letišti, zdůraznil Andreas Otto, obchodní ředitel Rakouského dopravce. „I když dosažení předkrizové úrovně bude nějakou dobu trvat, podnikáme další kroky k jejímu překonání díky novým dálkovým spojením z Vídně,“ dodal Julian Jaeger, člen leteckého úřadu rakouského hlavního města.

Admin
Author: Admin

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading