Hitachi Rail představilo třírežimový bateriový hybridní vlak pro Trenitalia

Ve středu 21. října v InnoTrans v Berlíně představila společnost Hitachi Rail svůj nový „Blues Train“, který je jedním z nejpokročilejších vlaků na světě. Vlak je třírežimová jednotka, která může fungovat z baterie, elektřiny a nafty. Disponuje špičkovou bateriovou hybridní technologií, která snižuje emise uhlíku a spotřebu paliva o 50 %, a lze ji použít k pohonu vlaku zcela pomocí baterie při příjezdu a odjezdu ze stanic.

Reklamy

Postaveno jsou pro Trenitalia, když koncem tohoto roku vstoupí do osobní dopravy v Itálii, bude to první evropská flotila se třemi režimy. Celková rámcová smlouva Hitachi se společností Trenitalia zahrnuje dodávku až 135 vlaků Blues v hodnotě 1,2 miliardy eur. Blues Train je odvozen od platformy Masaccio Hitachi a představuje významný průlom na trhu, protože může fungovat na elektrifikovaných i neelektrifikovaných tratích. Na elektrifikovaných tratích využívá k odběru energie z nadzemního vedení pantografy, zatímco na neelektrifikovaných tratích, jako jsou menší regionální trasy, může využívat kombinaci bateriového a dieselového napájení.

Když se vlak nachází ve stanicích nebo v jejich blízkosti, může jet zcela v bateriovém režimu, čímž eliminuje emise včetně škodlivých NOx a snižuje hlukové znečištění. Baterie lze dobíjet za provozu vlaku v dieselovém i elektrickém režimu.

Postavený v Itálii pro Itálii

Blues Train má čtyři vagóny a bude postaven v továrnách Hitachi Rail v Pistoia a Neapoli. Mají maximální rychlost 160 km/h a dodatečný výkon z palubních baterií poskytuje lepší zrychlení a výkon než stávající dieselové vlaky, což může vést ke zkrácení doby jízdy. Souprava pojme až 300 míst k sezení a je vhodná pro rodiny, rekreační cestující i pravidelné dojíždějící. Mezi vymoženosti patří větší kapacita pro zavazadla a jízdní kola, klimatizace, extra USB a napájecí zásuvky, nejnovější informační obrazovky pro cestující a prostor zcela věnovaný dětem.

Přístup dveřmi na úrovni nástupiště usnadňuje nastupování a vystupování vozíčkářům, cestujícím s kočárky nebo velkými taškami a osobám s omezenou pohyblivostí. Vlak Blues je vybaven digitálním signalizačním systémem European Rail Traffic Management System (ERTMS) , který byl dosud používán pouze u vysokorychlostních vlaků. Regulací rychlosti, zrychlení a brzdění vlaků může ERTMS snížit energetickou a emisní stopu železnice. Může také zlepšit bezpečnost automatickou aktivací bezpečnostních funkcí vlaku, včetně nouzového brzdění v případě nebezpečí nebo pokud vlak překročí traťovou rychlost.

Andrew Barr, generální ředitel skupiny Hitachi Rail, řekl: „Vlak Blues se svou průkopnickou bateriovou hybridní technologií je pro železnice v celé Evropě nesmírně důležitým způsobem, jak snížit emise uhlíku a zároveň zlepšit cesty cestujících. „Jsme nadšeni, že můžeme tuto technologii odhalit zde v Berlíně a zahájit přepravu cestujících v Itálii koncem tohoto roku. Víme, že dekarbonizace dopravy je životně důležitým posláním v celé Evropě, a proto jsme rádi, že můžeme našim zákazníkům poskytnout efektivní řešení, která sníží dopad na planetu.“

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém