• Út. Srp 16th, 2022

Amsterdamské letiště Schiphol čekají další potíže, protože aerolinky připravují žaloby o náhradu škody

Stránka navštívena: 491
0 0
Doba čtení příspěvku:2 Minut, 11 Sekund

Další větší problémy se na letišti Schiphol očekávají během nadcházejícího víkendu, přičemž se očekává, že jen v neděli projde jeho dveřmi 194 000 cestujících, uvedl v úterý Parool . S 20% poklesem počtu bezpečnostních pracovníků a nedostatkem personálu, který by prováděl cestující budovami terminálů, jsou opět pravděpodobná velká zpoždění a zrušení, uvedl list. Schiphol sám řekl, že přijme „dalekosáhlá opatření“, aby se pokusil problémy snížit, ale nepotvrdil co. Minulý víkend letištní úřad vyzval letecké společnosti a cestovní kanceláře, aby zrušily lety nebo je přesunuly na jiná letiště. Nizozemská asociace leteckých společností Barin a mezinárodní letecká organizace Iata kritizovaly letiště za to, že včas nepřijalo opatření ke zvýšení počtu zaměstnanců.

Nespokojené jsou nejenom aerolinie

Nedělní fronta na vstup na letiště. Foto: Molly Quell
Nedělní fronta na vstup na letiště. Foto: Molly Quell

Barin nyní pracuje na žádosti o náhradu škody, která by mohla být v „milionech eur“, uvedla organizace. “Také chceme, aby Schiphol zvrátil 9% zvýšení poplatků zavedené od začátku dubna,” řekl předseda představenstva Marnix Fruitema. “Je neuvěřitelně bolestivé, že musíme nejprve zaplatit Schipholu více a pak lety zrušit.” Odbory tvrdí, že hlavním důvodem nedostatku zaměstnanců jsou nízké mzdy a nepravidelná pracovní doba. “Musíte investovat do lidí,” řekl mluvčí FNV Joost van Doesburg pro RTL News . „Vyřešte smlouvy na dobu neurčitou, bezpečné pracovní prostředí a řádnou mzdu. Zavazadelník si vydělá 10,30 € za hodinu, přepážkový pracovník 11,20 €. Je to směšné.“ Šéf bezpečnosti Schiphol Hedzer Komduur řekl Parool, že práce na náboru nového bezpečnostního personálu začaly v lednu 2021.

Fronty jsou v pořádku tvrdí letiště

“Nedostatek personálu je ale prostě příliš velký,” řekl Komduur. “Musíme zůstat otevřené, ale s méně lidmi.” Komduur popřel tvrzení odborů, že Schiphol špatně platí zaměstnance za těžkou, nepravidelnou práci. “Zaměstnanci ostrahy jsou placeni v souladu s platovými dohodami a dostávají bonusy za nepravidelnou práci,” řekl. “Společně se zaměstnavateli a odbory hledáme, co jiného lze udělat.” Fronty Provozní ředitelka Patricia Vitalis pro Parool řekla, že „čekání, fronty a davy jsou vždy součástí létání“. “Lidé si musí uvědomit, že pokud celá země pojede na dovolenou, pak bude na letišti velmi rušno jako na silnicích,” řekla.

Podobné články k tématu  Nový chorvatský dopravce ETF Airways

“Pokud můžete, vyhněte se létání o víkendu a o prázdninách.” Financieele Dagblad v analýze uvedl, že společnost Schiphol uzavřela smlouvu s mnoha svými službami a že soukromé společnosti si silně konkurují cenou. „Uklízeči, bezpečnostní pracovníci a pracovníci zavazadel mají právo na lepší plat a větší jistotu práce,“ uvedl list. “Zlepšení pracovních podmínek může zlepšit situaci v dlouhodobém horizontu.” “To znamená, že létání bude dražší a ekologizace letectví také zvýší ceny,” uvedl list. „Toto je nevyhnutelný vývoj. Schiphol a KLM budou muset cestující připravit na nové časy a jiné ceny letenek.“

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
100 %
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi