» Domů » Silniční doprava » Amsterdam příští rok opět zvýší sazby za parkování

Amsterdam příští rok opět zvýší sazby za parkování

Amsterdam v příštím roce zvýší sazby za parkování na ulici o 0,20 až 0,50 eura za hodinu. Beze změny zůstane pouze nejvyšší sazba 7,50 eura za hodinu v centru města, oznámila radní Melanie van der Horst. Město také rozšíří placené parkování do Nieuw-West a Zuidoost, uvádí AT5 .

Tam, kde již platí placené parkování, se prodlouží doba parkování na ulici a zvýší se sazby za parkování na ulici a parkovací oprávnění. „Zaparkovaná auta zabírají hodně místa ve veřejném prostoru, zatímco my máme stále méně místa na práci, protože město roste a je rušnější,“ řekl Van der Horst. “Proto žádáme uživatele auta o mimořádný příspěvek na údržbu města.”

V Dapperbuurt, Transvaalbuurt a Indische Buurt v Amsterdam-Oost, v Kolenkitbuurt v Amsterdam-West a v Schinkelbuurt, Willemsparkbuurt, Apollobuurt, Stadionbuurt a Riveierenbuurt v Amsterdam-Zuid bude placené parkování prodlouženo až do půlnoci.

Placené parkování bude také zavedeno o sobotách v Buitenveldertu a Zuidas. Ve čtvrti Centrum budou muset lidé za parkování platit 24.7. Všechna tato zvýšení se pravděpodobně projeví kolem léta 2023.

Obyvatelé Amsterodamu zároveň získají více hodin na návštěvnické schéma, které bude zjednodušeno, aby se snáze používal.

Obyvatelé mohou hlasovat o plánu města rozšířit placené parkování do Nieuw-West a Zuidoost od 20. listopadu do 20. ledna. Poté musí plány schválit městská rada. „Mnoho aut nyní parkuje v některých čtvrtích na dlouhou dobu, zatímco majitelé nebydlí poblíž, ale musí jezdit na Schiphol nebo do centra města. Zavedením placeného parkování budou tato místa opět dostupná pro rezidenty.“

Amsterdam již oznámil své parkovací plány v koaliční smlouvě, kterou nová městská vláda představila začátkem tohoto roku. Město očekává, že plány získají 35,7 milionu eur ročně.

Parkovací automat – Kredit: Gashgeron / DepositPhotos – Licence: DepositPhotos

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes