Vande Bharat Express z Visakhapatnam Jn do Secunderabad Jn, foto Sameer2905, wikipedie

Vande Bharat Express z Visakhapatnam Jn do Secunderabad Jn, foto Sameer2905, wikipedie

Dva hlavní giganti kolejových vozidel Alstom a Medha se zapojili do soutěže o výrobu 100 lehkých vlaků Vande Bharat a rychlostí 200 km/h. Indické železnice otevřely nabídky v hodnotě 28 000 milionů rupií (7,57 miliardy korun) ve čtvrtek (23. února).

Reklamy

Zatímco Alstom s nikým nenavázal partnerství, Medha se podle všeho spojil se švýcarskou společností Stadler kvůli ambicióznímu projektu. Je to vůbec poprvé, kdy se dráhy rozhodly pro hliníkovou konstrukci vozů pro vlaky Vande Bharat. Vande Bharat s 16 vozy lehké hmotnosti, které jsou navrženy pro maximální rychlost 220 km/h a provozní rychlostí 200 km/h.

Stejně jako ostatní vlaky Vande Bharat budou mít i ty odlehčené vlaky s distribuovaným pohonem. Výrobce lehkých šestnáctivozových vozů Vande Bharat bude také udržovat vlaky po dobu 35 let. Podle železnic, zatímco 16 vozový vlak se odhaduje na 130 milionů Rs přibližně 35,16 milionů korun/ vůz, 35letá údržba má stát 15 000 milionů Rs, tedy asi 4,06 milionu korun. Odhaduje se, že projekt polovysokorychlostního vlaku bude stát 28 000 milionů Rs (7,57 miliardy korun).

Dráhy tvrdí, že nabídky obou stran budou nyní přezkoumány a po technickém zhodnocení bude otevřena finanční nabídka.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

1 thought on “Alstom, proti Medha-Stadler se účastní soutěže o výrobu 100 lehkých vlaků Vande Bharat

Comments are closed.

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading