Alstom podepsal novou smlouvu se společností Metroselskabet na modernizaci vozového parku v polovině životnosti vlaků metra M1 a M2 v Kodani Foto © Alstom

Metroselskabet uzavřel smlouvu se společností Alstom na dodávku modernizace vozového parku souprav metra M1 a M2 v polovině životnosti v dánské Kodani. Tato zakázka má hodnotu přibližně 30 milionů EUR a zahrnuje rekonstrukci 34 souprav metra. Modernizační práce začnou okamžitě a budou dokončeny během tří let v dílnách Alstomu v Nizozemsku. 

Reklamy

„Je to náš první velký projekt se společností Metroselskabet a jsme rádi, že s nimi můžeme spolupracovat na rozšíření kapacity prvního velkého systému metra bez strojvedoucího v provozu v Kodani.

„Ačkoli je tento projekt prvním svého druhu v našem lokálním portfoliu v Dánsku, jako lídr trhu máme bohaté zkušenosti z podobných modernizačních projektů v Evropě. Náš silný závazek vůči dánskému sektoru udržitelné mobility je díky této smlouvě dále posílen“  uvedl Emmanuel Henry, výkonný ředitel Alstom Dánsko.

Na základě této smlouvy bude Alstom provádět výměny našich dílů a také renovace interiéru a exteriéru. Tato práce zlepší výkonnost souprav metra a prodlouží jejich životnost o 10 let. „Záměrná volba modernizace stávajících vlaků a odložení nákupu nových vlaků nám umožňuje pokračovat v naší dlouhodobé snaze minimalizovat dopad na životní prostředí a přispívá k naplnění našeho závazku poskytovat udržitelnou mobilitu. 

„V tomto ohledu jsme rádi, že můžeme oznámit Alstom jako našeho partnera na projektu renovace vlaků pro kodaňské metro. S jejich odbornými znalostmi v této oblasti jsme si jisti, že systém metra v Kodani poskytne cestujícím lepší zážitek a zvýší výkon souprav metra, až bude projekt modernizace dokončen, řekla Rebekka Nymark, výkonná ředitelka, Copenhagen Metro.

Foto © Alstom

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading