© Hasiči Freiburg

Dvě tramvaje se srazili uprostřed dopravní špičky ve Freiburgu. Mezi zraněnými jsou i děti. Příčiny vážné nehody se vyšetřují – pravděpodobně byl špatně nastaven spínač.

Reklamy

Nejméně 13 lidí bylo zraněno při srážce dvou tramvají ve Freiburgu. Muž utrpěl vážná zranění a mezi dalšími zraněnými cestujícími byly děti, uvedl ve čtvrtek policejní mluvčí. Silou nárazu došlo k roztržení tramvaje v kloubové části a vyjetí z koleje. Těžce zraněného muže podle hasičů před tím vyhodilo z tramvaje. Policie původně hlásila celkem 14 zraněných.

V tramvajích v západním Freiburgu bylo ráno mnoho cestujících. Na cestě bylo také 39 dětí s učiteli, jak informoval německý Červený kříž. Děti byly nejprve ošetřeny na místě nehody. Někteří z nich jeli do nemocnic. Podle humanitární organizace bylo do nemocnice převezeno celkem 13 lidí.

Před srážkou v dopravní špičce mohl být nesprávně nastaven spínač. Příčina neštěstí ještě není definitivně stanovena, řekl manažer Freiburger Verkehrs AG Johannes Waibel. „Ale vypadá to, jako by došlo k špatnému nájezdu na výhybku.“ V bezprostřední blízkosti trasy probíhají stavební práce.

Podle policie se příčina nehody zjišťuje. “Vzhledem k tomu, že místo nehody je v oblasti spínače, hraje zde ústřední roli nastavení spínače a zobrazení signálu,” uvedla. Provozní manažer Waibel uvedl, že dvě tramvaje byly v době, kdy ke srážce došlo, při jízdě nižší rychlostí. Roztrhané vozidlo je staré kolem 30 let a pravděpodobně již neopravitelné.

Další tramvaj zúčastněná na nehodě je stará asi osm let a lze ji opravit. Nehoda způsobila výpadky na dvou linkách. Na místě neštěstí byli nasazeni ve velkém záchranáři z několika humanitárních organizací a dva lékaři záchranné služby.

Foto DPA, Hasiči Freiburg

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading