• Út. Srp 16th, 2022

Airbus zrušil smlouvu Qatar Airways na čtvrté A350

Čvc 9, 2022 , , , ,
Qatar Airways
Stránka navštívena: 60
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 16 Sekund

Evropský Airbus zvýšil podíl ve sporu s Qatar Airways o poškození lakovaného povrchu dálkových letounů A350 zrušením smlouvy na čtvrté letadlo, tři lidé obeznámeni s věcí uvedli.

Obě společnosti jsou uzavřeny ve sporu o dopadu povrchových jizev na letadlech, přičemž Airbus trvá na tom, že letadla jsou bezpečná, a dopravce v Perském zálivu tvrdí, že existují nezodpovězené otázky týkající se letové způsobilosti a odmítá převzít další letadla. V květnu britský soudce zamítl nabídku Qatar Airways přinutit Airbus, aby formálně zastavil pokusy o dodání dalších A350 dopravci, největšímu zákazníkovi letadla.

Procedurální rozhodnutí znamená, že Airbus se může pokoušet aktivovat platební doložky, jakmile se postaví více letadel. Může se také pokusit prodat A350, které Katar odmítl, dopravcům, jako je Air India, která by podle zdrojů z průmyslu mohla vstoupit jako kupec. Smlouva na čtvrtý letoun A350 byla zrušena koncem června a očekává se, že se projeví v datech Airbusu za první polovinu roku, která byla zveřejněna v pátek. Páté letadlo by mělo dosáhnout stejné fáze v procesu do konce července, po kterém bude koncem tohoto roku následovat šestý.

Qatar Airways tvrdí, že Airbus se chybně snaží nabídnout k dodání nové tryskáče, zatímco Airbus tvrdí, že letecká společnost porušila smlouvu tím, že odmítla převzít další A350 a ruší objednávky na nedodaná letadla jedno po druhém, jak jsou vyrobeny.

Obě strany se mají ve čtvrtek sešli u londýnského soudu v posledním ze série procesních slyšení před úplným soudním řízením, které je předběžně naplánováno na červen příštího roku s výjimkou mimosoudního urovnání, které se podle zdrojů zatím jeví jako vzdálené.

Reuters

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi