AFRY pokračuje v plánování třetí fáze projektu tramvaje v Tampere

Finské Tampere Tramway Ltd., město Tampere a magistrát Pirkkala jmenovaly AFRY jako součást aliance, která má zajistit třetí etapu rozšíření tamperské tramvajové sítě, která zahrnuje několik disciplín AFRY.

AFRY společně s YIT, NRC a Sweco a klienty vytvoří alianci, která je zodpovědná za vývojovou fázi třetí etapy tamperského tramvajového projektu. Plánování implementace bude zahájeno v říjnu 2023.

Projekt zahrnuje plány ulic pro tramvajové ulice, plán realizace z Linnainmaa, Tampere, do Suuppa, Pirkkala a cílové náklady na výstavbu.

AFRY má rozsáhlé a různorodé zkušenosti s projektem tramvaje v Tampere, protože AFRY se na tomto unikátním projektu městského rozvoje podílí od roku 2015 a přináší do Tampere novou formu veřejné dopravy.

„Jsme hrdí na to, že můžeme pokračovat v plánování tramvaje v Tampere v její třetí fázi. Věřím, že společně s našimi klienty a partnery aliančních poskytovatelů služeb najdeme inovativní a nákladově efektivní řešení, která umožní projektu postoupit do realizační fáze a přinést vysoce kvalitní výsledky. Projekty tramvají jsou vynikajícím způsobem, jak propagovat udržitelnou dopravu a vytvářet budoucí města v souladu s ambicemi AFRY,“ říká Mikko Inkala, vedoucí dopravního podnikání AFRY ve Finsku.

Odborné znalosti AFRY v oblasti zastavěného prostředí jsou v projektu široce využívány. Konkrétně AFRY přispívá k projektu odbornými znalostmi v oblasti projektování ulic a městských staveb, plánování dopravy, projektování kolejnic, geotechnického projektování, navrhování mostů a konstrukcí, architektonické návrhy a také plánování a poradenství v oblasti životního prostředí.

Výchozím bodem pro plánování realizace tramvajové trati Pirkkala–Linnainmaa je odhad investičních nákladů schváleného plánu projektu ve výši 335 milionů EUR. Rozpočet vývojové fáze je 12,5 milionů EUR, z čehož podíl AFRY je přibližně třetinový.  Dokončení projektu se odhaduje za rok. Na konci vývojové fáze aliance stanoví závazné cílové náklady na výstavbu tramvaje.

Vizualizace AFRY

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “AFRY pokračuje v plánování třetí fáze projektu tramvaje v Tampere

  1. AFRY pokračuje v plánování třetí fáze projektu tramvaje v Tampere – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 08/10/2023 at 21:15

    […] Continue reading AFRY pokračuje v plánování třetí fáze projektu tramvaje v Tampere at Transpo… […]

Comments are closed.

%d