10 tisíc podpisů za spalovací motory

Spolek motoristů JEDEME AUTEM překročil hranici 10 tisíc fyzicky nasbíraných podpisů pod peticí „Spalovací motory v našich autech chceme“, čímž splnil podmínku pro veřejné slyšení u Petičního výboru Parlamentu. Další čtyři tisíce občanů podpořili petici online formou.

Předseda spolku Mojmír Mikuláš k současné situaci uvádí: „Naplánovaný zákaz prodeje aut se spalovacími motory v roce 2035 by zásadně omezil dostupnost aut a tím ohrozil svobodnou mobilitu všech občanů. V roce 2026 je plánováno v EU ještě jedno hlasování o konci motorů na benzin a naftu. Proto stále vidíme prostor pro hájení zájmů občanů před ideologickým utopismem. Náš občanský tlak a sběr podpisů bude i nadále pokračovat.“

V důvodové zprávě petice varuje, že konec aut se spalovacími motory by znamenal destrukci našeho automobilového průmyslu, ztrátu desítek tisíc pracovních míst, zdražení zboží a služeb i zvýšení závislosti na Číně„My odmítáme fanatické tažení proti uhlíkové stopě. Zároveň protlačovaná elektroauta nejsou ekologická, v celém svém cyklu od výroby až k likvidaci znečišťují životní prostředí značným způsobem. Hledejme alternativní pohony aut, ale přirozeným, vědeckým vývojem.“ dodává Petr Jaroš, dopravní expert.

JEDEME AUTEM je spolek motoristů, který podporuje individuální automobilovou dopravu a rozvoj dopravní infrastruktury. Věnuje se otázkám plynulosti a bezpečnosti dopravy, předkládá návrhy státním a veřejným orgánům, organizuje kampaně a vzdělávací akce.

Foto Ing. Mojmír Mikuláš, předseda spolku JEDEME AUTEM z.s.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “10 tisíc podpisů za spalovací motory

  1. 10 tisíc podpisů za spalovací motory – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 09/11/2023 at 19:15

    […] 10 tisíc podpisů za spalovací motory se nejdříve objevil na Transport […]

Comments are closed.

%d