Zprovozněna nejdelší linka metra na istanbulské letiště

redakce

Tři roky po otevření istanbulského letiště začalo jezdí na megaletiště také metro.

Má denní kapacitu 800 000 cestujících, řekl v neděli v metropoli turecký prezident Recep Tayyip Erdogan při inauguraci zhruba 34kilometrové trasy letiště Kagithane-Istanbul. Podle státní tiskové agentury Anadolu trvá cesta z centrálního náměstí Taksim, které je také oblíbené mezi turisty, s přestupy kolem 40 minut. Služba Mapy Google aktuálně počítá celkovou dobu cesty jako více než jednu hodinu. O celkových nákladech na financování původně nejsou žádné oficiální informace.

Istanbulské letiště – prestižní projekt Erdogana – bylo uvedeno do provozu na jaře 2019. Letiště se nachází u Černého moře a dosud se na něj dalo dostat pouze autobusem, soukromým autem nebo taxíkem.

foto pixabay

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Next Post

Velký návrat cestujících do MHD! Dopravní podnik Ostrava loni znovu přepravil přes 90 miliónů lidí

Přes 90 milionů cestujících ročně jako v posledních letech před covidovou pandemií. Lidé se podle dat Dopravního podniku Ostrava (DPO) opět vracejí do městské hromadné dopravy. V roce 2022 svezl DPO podobný počet cestujících jako před covidem. Meziročně stouply také tržby z jízdného, v roce 2022 na 422 milionů korun. „Máme velkou radost, že po […]